Znany inwestor zna przyszłą wartość BTC?

0
204

Bitcoin (BTC) może potencjalnie być bardzo drogi albo nic nie warty. Powyższe zauważył we wczorajszym wywiadzie przeprowadzonym przez dziennikarza CBNC inwestor z Wall Street Bill Miller.

Miller, założyciel firmy Miller Value Partners, zajmującej się zarządzaniem inwestycjami, rozmawiał z gospodarzem programu CNBC Kelly Evans. Określił Bitcoina interesującym eksperymentem technologicznym. Co oczywiste, panowie weszli na temat ceny głównej kryptowaluty:

"Bitcoin ma potencjał, by być dużo warty i [jednocześnie] być warty zero [dolarów]."

Czy warto inwestować w btc?

Inwestor zwrócił też uwagę na to, że Bitcoin niemal nieprzerwanie spada od grudnia 2017 r. Mimo tego Miller włącza kryptowaluty do swojego portfela inwestycyjnego. Nie widzi przy tym tego, co starają się dostrzec niektórzy, czyli ponoć wyraźnej trwałej korelacji między rynkami kryptograficznymi a akcjami i obligacjami.

Sam określa się jako "obserwatora Bitcoina", ale ponoć daleko mu do fanatyka.

W grudniu 2017 r., kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 20 000 USD, Miller twierdził, że zainwestował w niego prawie 50 procent pieniędzy ze swojego funduszu hedgingowego. Według stanu na wrzesień 2018 r. Miller Value Partners zachowuje 2,89 mld USD zarządzanych aktywów. Sześć miesięcy później inwestor powiedział w wywiadzie, że od 2014 r. posiadał skromny jeden procent swoich własnych aktywów w Bitcoinie.

Co więcej, Miller stwierdził, że "bańki są niezbędne, aby wprowadzić kapitał na rynek, aby sprawdzić, czy te innowacje rzeczywiście będą miały miejsce". Mówił to odnosząc się do ceny Bitcoina z marca 2018 roku, kiedy coin systematycznie spadał po historycznym szczycie sprzed kwartału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię