Załamanie krypto jest naszym ratunkiem?

0
431
tokeneo, kryptowaluty, Załamanie krypto jest naszym ratunkiem
Zarówno w krypto społeczności, jak i na wykresach panuje niepokój. Czy załamanie cen BTC może być dla nas ratunkiem?
Konieczna bessa krypto?

Tyler Cowen, ekonomista i profesor na Uniwersytecie George’a Masona w Virginii, pisał niedawno o trudnych warunkach rynkowych dla kryptowalut doświadczanych przez większość 2018 roku. Cowen twierdzi, że bessa na krypto rynku może być dla nas naprawdę korzystna. Załamanie cen wirtualnych coinów może być bowiem koniecznością, aby „zrobić kolejny, duży krok naprzód w rozwoju krypto”.

Jak Google i Amazon

Cowen wspomina o pęknięciu internetowej bańki dot-com na początku lat 2000, która w konsekwencji pozwoliła na większą, szybszą i stabilniejszą ekonomicznie transformację. Zdaniem analityka firmy, takie jak Amazon czy Google potrzebowały kryzysu na początku XXI wieku po to, aby pozbyć się z rynku słabych graczy. To pozwoliło im na dalszy rozwój.

Cowen zaznacza, że przywoływane historie „nie dają gwarancji na wybicie krypto”. Mimo to pod rozwagę powinny je wziąć osoby, które głoszą powolny upadek i utratę znaczenia kryptowalut.

Kryptowaluty były do tej pory nękane przez wiele niezdrowych pomysłów. Jest to jednak naturalne dla tak szybko rosnącej klasy aktywów

Ekonomista podkreśla, że kolektywny wzrost aktywów kryptowalutowych miał miejsce „w zasadzie od zera do 800 miliardów dolarów” co przyciągało zarówno scamy, jak i innowacje.

Obecnie trudno odróżnić jest dobrą inicjatywę od złej, a tymczasowe zmniejszenie wielkości sektora może rozwiązać ten problem. Teraz jest czas, żeby przejść na krypto dietę. Zapomnij o łatwych pieniądzach

 

Cowen określa siebie jako „umiarkowanego optymistę”. Jego zdaniem technologia musi teraz „udowodnić swoją wartość społeczną”.

Źródło: toshitimes.com

Źródło grafiki: bitnewstoday.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię