Wykres Bitcoina – giełda i prognozy

Bitcoin, najpopularniejsza na świecie e-waluta nazywana często „cyfrowym złotem”, to ulubiony coin kryptowalutowej społeczności. Na wykresie Bitcoina od tygodni kolor czerwony przeplata się z zielonym. Na portalu internetowym o kryptowalutach Tokeneo News znajdziesz aktualny wykres Bitcoina.

Bitcoin na giełdzie gości od stosunkowo krótkiego czasu. Kryptowaluta stworzona została przez tajemniczego developera o pseudonimie „Satoshi Nakamoto” 3 stycznia 2009 roku. Jeszcze w tym samym roku powstała pierwsza giełda Bitcoin. Za jeden dolar można było wówczas kupić oszałamiającą liczbę aż 1309,02 BTC.

Pierwsze transakcje Bitcoina miały miejsce między jego założycielem – Nakamoto – a userami. Do historii przeszedł jeden z pierwszych zakupów z wykorzystaniem tej cyfrowej waluty – w 2010 roku posiadacz Bitcoina postanowił wydać 10 000 Bitcoinów na pizzę w restauracji Papa John na Florydzie. Biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs coina, smakosz pizzy z pewnością nadal żałuje tej decyzji.

Bitcoin wykres po raz pierwszy diametralnie zmienił się dopiero w 2010 roku. To wtedy cena Bitcoina wzrosła z 0,0008 dolarów do 0,08 dolarów. Na tamtym etapie rozwoju e-waluty niewiele giełd wspierało i listowało Bitcoina. Sama e-waluta nie była jeszcze gotowa na szeroką adopcję – wciąż dopracować należało płynność i skalowność nowego rodzaju technologii.

Sytuacja na wykresie Bitcoina poprawiła się w 2013r. E-waluta rok rozpoczęła z wynikiem 13,50 $. W kwietniu cena Bitcoina wzrosła do 70 $. W październiku Bitcoin osiągnął wynik powyżej 1 120 $. W nadchodzących miesiącach cena Bitcoina się ustabilizowała. Prawdziwy zwrot akcji miał miejsce dopiero w 2017 roku, kiedy to Bitcoin osiągnął najwyższą cenę w historii – aż 20 000 dolarów. Początek 2018 roku to jednak pasmo niekończących się spadków.

Cały czas obserwować możemy coraz bardziej odważne prognozy Bitcoina. Jeden z najbardziej popularnych influencerów kryptowalutowych, John McAfee, uważa, że cena Bitcoina do 2020 roku wyniesie cenę 500 000 USD. Bitcoin prognozy Toma Lee są bardziej zachowawcze – analityk z Wall Street uważa, że cena Bitcoina osiągnie niebawem 22 000 dolarów. Z drugiej strony rok 2018 pokazał, że niektóre prognozy ceny Bitcoina mogą być tworzone nad wyraz.

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt giełd, na której kupisz Bitcoina. Najpopularniejszą z nich jest z pewnością Coinbase. Ta giełda Bitcoina założona została w 2012 roku. Obecnie wycenia się ją na okrągły 1 miliard dolarów. Drugą co do wielkości Bitcoin giełdą jest Binance. Dziennie w granicach tej giełdy kryptowalutowej przesyłane jest między użytkownikami 500 milionów dolarów. Popularną giełdą wśród kryptowalutowej społeczności jest też BitMEX. Giełdę cechują typowe fees w wysokości od 0.05% do 0,25%.

Na stronie Tokeneo News znajdziesz aktualny wykres Bitcoina i najciekawsze Bitcoin prognozy z branży. Sprawdź notowania historyczne i aktualny kurs BTC. Zobacz, ile kosztuje jeden Bitcoin.