Wright: nakaz stawienia się w sądzie w sprawie kradzieży BTC

1 min czytania
Wright: nakaz stawienia się w sądzie w sprawie kradzieży BTC

Craig Wright otrzymał nakaz osobistego stawienia się na mediacji, w sprawie zarzutów kradzieży 1,1 miliona BTC od Dave’a Kleimana.

Kradzież spadku

Craig Wright jest oskarżony o kradzież bitcoinów z majątku Dave’a Kleimana - dewelopera kryptograficznego, który zmarł w 2013 roku. Rodzina Kleimana twierdzi, że w majątku zmarłego brakuje około 1,1 miliona BTC, wartych 9 miliardów dolarów. W dokumentach, które ukazały się na portalu Reddit, powód twierdzi że Wright ukradł setki tysięcy BTC, ponieważ uznał, że rodzina i przyjaciele początkowo nie byli świadomi zgromadzonego bogactwa. Dalsza część pozwu informuje, że przedsiębiorca sfałszował serię umów, które miały na celu przeniesienie aktywów Dave’a do Craiga. Wright wielokrotnie domagał się oddalenia pozwu, jednak już w grudniu sędzia nakazał kontynuowanie sprawy.

Wright nie chce przyjść osobiście

Australijski przedsiębiorca zażądał pozwolenia na przeprowadzenie mediacji w formie wideokonferencji. Argumentował swoje żądania tym, że fizyczne uczestnictwo w sesji sądowej może spowodować “nieuzasadnione trudności”. Jego stanowisko spotkało się ze sprzeciwem powodów, którzy stwierdzili że dotychczasowe odkrycie w sprawie dostarczyło “informacji wystarczających do rzetelnej oceny spornych roszczeń”. Sąd stanął po stronie powodów, wydając orzeczenie przewodniczącego sędziego Beth Bloom:
“Osobisty występ stron będzie promował znaczący udział w mediacji.”
W rezultacie Wright otrzymał nakaz uczestnictwa w następnej sesji mediacyjnej, która odbędzie się 18 czerwca.
Kto stworzył bitcoiny?
Wright jest znany z tego że uważa się za Satoshi Nakamoto - twórcę Bitcoina, czym wzbudził wiele kontrowersji. Z drugiej strony pojawiają się podejrzenia, że tak naprawdę to Dave Kleiman stworzył BTC. Fakt, że Kleiman zmarł w 2013 roku, mógłby wyjaśnić, dlaczego Nakamoto nie został odnaleziony przez większą część minionej dekady. Chociaż jest zbyt wcześnie aby dojść do konkretnych konkluzji, z pewnością warto śledzić dalszy rozwój tej sprawy.
Komentarze