Weryfikacja roszczeń z tytułu ubezpieczeń na życie za pomocą blockchaina!

0
47
Weryfikacja roszczeń z tytułu ubezpieczeń na życie za pomocą blockchaina!
https://www.businesswire.com/news/home/20190617005372/en/SPH-NTUC-Income-LumenLab-Leverage-Blockchain-Automate?fbclid=IwAR3U54DEaN_hxT9zHNTatpE-lgEilbcktwZe-VlN4aPJYo0E779s184grjs

17 czerwca bieżącego roku na Business Wire pojawił się komunikat prasowy, wedle którego  Singapore Press Holdings (SPH), spółdzielnia ubezpieczeniowa NTUC Income oraz LumenLab rozpoczną współpracę branżową w celu wykorzystania możliwości, jakie daje technologia blockchain przy automatyzacji procesu weryfikacji roszczeń z tytułu ubezpieczeń na życie.

W przypadku stwierdzenia zgonu jednym z podstawowych zadań, z jakim muszą zmierzyć się pogrążeni w żałobie członkowie rodziny, jest nadanie nekrologu. Następnie muszą sprawdzić, czy ich bliski miał ważną polisę ubezpieczeniową na życie. SPH, NTUC Income oraz LumenLab uznali, iż blockchain może stać się narzędziem, które uprości żmudny proces związany z poszukiwaniem owych informacji.

Inicjatywa LifeChain

LifeChain został opracowany przez LumenLab, by umożliwić firmie SPH bezpieczne szyfrowanie i udostępnianie danych umieszczanych w nekrologach, które trafiają do Income w celu rozpoczęcia procesu zgłaszania roszczeń. Zgodnie z wydaną informacją pilotaż ten rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, skierowany zostanie do 1000 losowo wybranych osób. Członkowie rodzin zmarłych, którzy umieszczą nekrologii w  „Straits Times”, zostaną poinformowani o możliwości skorzystania z LifeChain, a za ich zgodą numer identyfikacyjny zmarłego zostanie przekazany do systemu. W ciągu jednego dnia roboczego SPH poinformuje upoważnione osoby o znalezieniu polisy, wówczas informacja ta zostanie wysłana automatycznie w celu zainicjowania procesu związanego z roszczeniami. W przypadku, gdy okaże się, że zmarły nie był ubezpieczony, wiadomość ta również zostanie przekazana.

[...] Technologia Blockchain zapewni większą przejrzystość, bezpieczeństwo, lepszą identyfikację, wydajność i szybkość transakcji. Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym ubezpieczycielem, który wejdzie na pokład Lifechain. Wierzymy, że rozwiązanie to pozwoli nam na  zaoferowanie optymalnej ochrony danych osobowych naszym klientom oraz zwiększy wygodę związaną ze sprawami administracyjnymi.

– twierdzi Peter Tay (dyrektor ds. Operacyjnych w Income).

Zobacz również: Rosyjskie Ministerstwo Transportu docenia potencjał TradeLens!

Avatar
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię