WeChat blokuje działania handlowe z kryptowalutami

0
43
WeChat blokuje działania kryptowalutowe

Stosowany głównie w Chinach komunikator WeChat zmienił swoją politykę płatności w taki sposób, aby zablokować działania handlowe związane z kryptowalutami.

Sceptycyzm Chin

Nie od dziś wiadomo, że Chiny są jednym z państw wyjątkowo krytycznych w kwestii kryptowalut. Państwowa Komisja ds. Rozwoju i Reform uznała kopanie coinów jako czynność szkodliwą dla środowiska, a dokładniej – marnowanie zasobów naturalnych. Górnicy odpierają te zarzuty twierdząc, że korzystają z nadmiaru energii, która w przeciwnym razie zostałaby zmarnowana. Najwyraźniej WeChat postępuje zgodnie z polityką państwową.

Nowe warunki komunikatora

30 kwietnia WeChat uaktualnił swój regulamin w kwestii płatności. Handlowcy, według nowych przepisów, "nie powinni być – pośrednio lub bezpośrednio – zaangażowani w żadne aktywności związane z handlem wirtualnymi walutami".

Nowe regulacje wchodzą w życie 31 maja. Komunikator będzie odbierał dostęp do serwisu tym, którzy zostaną uznani za naruszających przepisy. Z drugiej strony, nie zakwalifikowano wprost działalności kryptowalutowej jako nielegalnej.

Możliwe efekty

Nowe przepisy utrudnią działalność zdecentralizowanym handlowcom w Chinach, którzy korzystają z usług WeChat Pay. Giełdy kryptowalut, takie jak Huobi i OKEx, pomagają takim firmom w prostej wymianie walut widucjarnych na wirtualne tokeny. Niemniej jednak, warto podkreślić, że aktualizacja również będzie dotyczyła kupców z WeChat Pay.

Komunikator zatem po raz kolejny uskutecznia swoją postawę względem środowiska kryptowalut. Już latem zeszłego roku na WeChacie ucierpiała chińska branża medialna, która zajmuje się tym rynkiem. Wszelkie konta opisujące kryptowaluty i blockchain zostały zlikwidowane przez zarząd komunikatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię