W USA powstanie blockchainowa platforma wspierana przez lokalny bank

0
43
blockchain

Departament Usług Finansowych Nowego Jorku (NYDFS) autoryzował opartą na blockchainie platformę cyfrową lokalnego banku. Dowiadujemy się tego z oficjalnego komunikatu prasowego NYDFS, opublikowanego 4 grudnia.

Menadżer NYDFS, Maria T. Vullo, ogłosiła, że departament zezwolił nowojorskiemu Signature Bank stworzenie cyfrowej platformy płatniczej Signet. System korzysta z dobrodziejstw technologii blockchain, i ma umożliwić klientom banku dokonywanie płatności bez opłat transakcyjnych, "o każdej porze dnia, przez cały rok. "

System rzekomo pozwala na transfer funduszy w czasie rzeczywistym między dwoma klientami komercyjnymi Signature Bank, eliminując jakiekolwiek uzależnienie strony trzeciej.

Zgoda takiej instytucji jak NYDFS była potrzebna z powodu sprawdzenia zgodności systemu ze standardami i przepisami stanu Nowy Jork dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), przeciwdziałaniu oszustwom i wszelkim środkom ochrony konsumenta.

Ponadto Signet podlega pod Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), której członkiem jest Signature Bank. Ta korporacja gwarantuje pokrycie większości prywatnych depozytów bankowych w Stanach Zjednoczonych "do wysokości określonej przepisami prawa".

Wsparcie dla innowacji

Vullo oświadczyła, że departament "z przyjemnością wzmacnia i wspiera regulowane innowacje [...] w szczególności w naszym państwowym systemie bankowym."  Dodała też, że "Nowy Jork nadal wspiera i pomaga we wprowadzaniu innowacji za pomocą zdrowych przepisów państwowych i produktów takich jak Signet."

Zgodnie z komunikatem prasowym, bank Signature jest "komercyjnym bankiem z pełną obsługą, z 30 biurami dla klientów indywidualnych na obszarze metropolitalnym Nowego Jorku", który obecnie posiada majątek w wysokości 45,87 miliarda dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię