SEC wydała polecenie zawieszenia obrotu Bitcoin

0
170

SEC zawiesza giełdowe inwestycyje typu Bitcoin i Ether

Szeroko reklamowany instrument inwestycyjny, który miał zdobyć uwagę rynków publicznych w USA i inwestorów poszukujących ekspozycji na kryptowalutę właśnie odniósł druzgocącą porażkę.

W niedzielę amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała polecenie zawieszenia obrotu Bitcoin Tracker One i Ether Tracker One emitowanych przez XBT Provider AB, szwedzką spółkę zależną brytyjskiej firmy CoinShares Holdings.

W oficjalnej notce SEC odniósł się do „zamieszania wśród uczestników rynku” w USA dotyczącego charakteru instrumentów finansowych jako przyczyny podjętego kroku.
Zasugerowano również, że w trakcie zawieszenia handel na innych giełdach spoza Stanów Zjednoczonych nie zostanie przerwany.

„Materiały zgłoszeniowe dla brokerów i dealerów złożone w celu umożliwienia oferowania i sprzedaży tych produktów finansowych w USA a także niektórych witryn handlowych, nazywają je ‘Exchange Traded Funds’. Inne źródła publiczne charakteryzują te instrumenty jako ‘Exchange Traded Notes’. Natomiast emitent opisuje je w swoich materiałach ofertowych jako ‘certyfikaty nieudziałowe’” – informuje komunikat.

SEC ogłosił następnie, że decyzja leżała „w interesie publicznym” i że pozostawała w zgodzie z jej głównym zadaniem, jakim jest zapewnienie „ochrony inwestorom”.

Produkty na publicznym rynku krypto skontrastowano z bardziej wyrafinowanymi produktami ETF. Pogrążonych ostatnio przez regulatorów i opisanymi jako bardziej bezpośredni sposób dostępu do ekspozycji kryptograficznej za pomocą dolarów.

„Każdy, kto inwestuje w dolary, może obecnie uzyskać dostęp do tych produktów, podczas gdy wcześniej były one dostępne tylko w euro lub w szwedzkiej koronie” – poinformował Ryan Radloff, dyrektor generalny CoinShares Holdings.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię