W Japonii poimprezujesz za bitcoiny!

0
131

Japońskie kluby nocne i dyskoteki coraz częściej przyjmują płatności w kryptowalutach.

Najpopularniejsze tokijskie kluby V2, Ele, Villa i Mezzo Ruby zaczną w kwietniu br. akceptować bitcoina i bitcoin cash w zamian na drinki i inne swoje usługi.

Ekspansja BTC

Od kiedy w Japonii uznano BTC za pełnoprawny środek płatniczy w kwietniu 2017 r., kraj ten stał się siedliskiem firm, które akceptują  kryptowalutę. W Japonii jest także aż 57 różnych przedsiębiorstw, które przyjmują zapłatę w BCH. Przykładowo, wspomniany już Mezzo to luksusowy klub w Tokio, który zaakceptuje wkrótce BCH za wszelkie swoje usługi. Cztery z najgorętszych klubów też planują zaakceptować fork bitcoina. Mowa o bardzo luksusowych miejscach, gdzie chodzą zamożni biznesmeni.

Taki krok z ich strony to fantastyczny pomysł nie tylko ze względu na rodzimych bywalców, ale zwłaszcza turystów, dla których będzie to po prostu bardzo wygodna forma płatności.

J-Coin

Warto przypomnieć, że w Japonii będzie także wdrażana platforma do e-płatności - J-Coin. Ma ona pomóc w przejściu Japończyków z płacenia gotówką na płatności aplikacjami na smartfonach. Projekt jest też ważny ze względu na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w tym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię