W 2019 r. bitcoin będzie kosztował 20 000 USD

2
721
tokeneo, kryptowaluty, Bitcoin za 22 tysiące $ jeszcze w tym roku

Bitcoin (BTC) do końca 2019 roku zaliczy swoje nowe ATH. Tym samym będzie warty więcej niż 20 000 USD. Nim to nastąpi czeka nas jeszcze krótki okres spadków. Tak uważa Mike Kayamori, prezes japońskiej grupy kapitałowej Quoine.

Kayamori udzielił dzisiaj wywiadu Bloombergowi. W czasie rozmowy z dziennikarzem zaprezentował wyżej opisaną wizję. Jego zdanie czeka nas "tłusty rok".

Tłusty rok, ale...

Finansista twierdzi też, że przejście od bessy do hossy zajmie nam jeszcze trochę czasu i nastąpi dopiero w 2019 r. Sam nie widzi powodów, by teraz bitcoin zaczął rosnąć.

Wspomniał też o problemach górników:

„Jeśli pojawia się spora grupa górników, którzy przestają kopać ze względu na nieopłacalność, oznacza to, że wyrównanie i odbicie nastąpi już niedługo. Obserwując zachowanie rynku, można powiedzieć, że jesteśmy blisko dna trendu spadkowego”.

Byki

Tym samym Kayamori dołączył do Toma Lee, który podczas konferencji BlockShow Asia 2018 Lee opisał obecną sytuację na rynku kryptowalut jako… „złote czasy”. Jego zdaniem w końcu znaleźliśmy się w miejscu na wykresie, gdzie widzimy dno ceny btc. Tym samym jesteśmy na „zdrowym rynku niedźwiedzia”, który pomoże zatrzymać spekulacyjny hype i „resetuje oczekiwania inwestorów”. To może nas poprowadzić do szybkich i dużych wzrostów, czyli nowej hossy. Branża potrzebuje teraz nowych projektów i świadomej społeczności, a na to może liczyć w momencie, gdy znajdujemy się na rynku niedźwiedzia. Przejście do byczych ruchów będzie tego następstwem.

Wcześniej jednak Lee zachwycał się już kursem bitcoina w czasie spadków na Wall Street. Powiedział CNBC:

“To zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak mały bitcoin jest pod względem kapitalizacji rynkowej. Całkowity poziom rynkowy kryptowalut to 200 miliardów dolarów, zaś blisko 90 bilionów dolarów globalnych aktywów widziało korektę… więc jestem mile zaskoczony.”

Wtedy jednak spadki na Wall Street były tylko preludium dalszej bessy na BTC. Czy więc można wierzyć tego typu analitykom? Przekonamy się wkrótce.

Pogląd na temat kursu BTC Kayamori może wydawać się jednak bardziej rozsądny...

2 KOMENTARZE

  1. O dwa zera za dużo, każdemu może się zdarzyć pomyłka;) Tak jak wcześniej pisałem kiedy BTC był po ok. 6500 USD, to jest bessa i nie ma w tej chwili większej możliwości był BTC wzrastał w dłuższym terminie. Wczoraj pojawiła się świeczka świadcząca o możliwej kilkudniowej korekcie, która nie powinna jednak przekroczyć 4500 USD. BTC prawdopodobnie będzie spadał do 200-300 USD do połowy 2019r.. Dopiero tam znajduje się realne wsparcie, które może powstrzymać dalsze spadki. Jeżeli pojawi się sensowny układ price action warto będzie zakupić większy pakiet. Stawiałbym jednak, że to będzie czas ETH I XRP. Dla ETH już w okolicach 7-10 USD może się pojawić całkiem dobry układ pro wzrostowy, natomiast XRP jest dla mnie zagadką i ciężko tu o dobry typ. Zasada prosta, bessa BTC to bessa wszystkich kryptowalut, gdy ta się skończy również inne kryptowaluty odbiją. Należy jednak pamiętać, że realna wartość BTC, ETH i XRP wynosi równo 0 uncji złota, srebra, miedzi itd. Jest to zagranie czysto spekulacyjne i należy się liczyć z utratą 100% kapitału. Co najważniejsze, nie trzymać kryptowalut na giełdzie, która w każdej chwili mogą zwinąć interes. Sam nawet zostałem ofiarą takiego przekrętu, bo liczyłem że przynajmniej jeszcze jeden rok wytrzyma. Pełna świadomość ryzyka, ale niestety tylko w ten sposób była możliwość ogromnego zarobku na jajcarskich kryptowalutach, które notowały ogromne wahania. Zlecenia musiały być ustawione na giełdzie by móc na tym skorzystać. Zysk niewielki, bo około 50 tys. zł z 3 tys. w momencie, gdy chciałem wypłacić, ale i tak szkoda;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię