Tom Lee wie, kiedy kupować bitcoiny i dzieli się z wami swoją wiedzą!

0
472
tokeneo, kryptowaluty, Lee BTC skończy rok z 15 000 dolarów

Thomas Lee z Fundstrat Global Advisor z pewnością nie zaliczy tego roku do udanych. O jego prognozach pisaliśmy już tutaj czy tutaj. Przez cały 2018 r. był zdecydowanym bykiem giełdowym, który stale obstawiał wzrosty na bitcoinie. Niestety - jak widać na wykresach - jego wizje zdecydowanie się nie sprawdziły. Teraz jednak ma być inaczej...

Podczas konferencji BlockShow Asia 2018 Lee opisał obecną sytuację na rynku kryptowalut jako... „złote czasy".

Złota era?

Zanim nazwiecie Lee szaleńcem zastanówcie się nad jego słowami. Jego zdaniem w końcu znaleźliśmy się w miejscu na wykresie, gdzie widzimy dno ceny btc. Tym samym jesteśmy na „zdrowym rynku niedźwiedzia”, który pomoże zatrzymać spekulacyjny hype i „resetuje oczekiwania inwestorów”. To może nas poprowadzić do szybkich i dużych wzrostów, czyli nowej hossy. Branża potrzebuje teraz nowych projektów i świadomej społeczności, a na to może liczyć w momencie, gdy znajdujemy się na rynku niedźwiedzia. Przejście do byczych ruchów będzie tego następstwem.

Kiedy więc kupować bitcoiny?

Kiedy inwestować. Lee ponoć to wie. Odpowiedź brzmi: teraz! Pytanie jednak brzmi, czy można mu wierzyć. Jeszcze nie tak dawno prognozował bowiem, że kurs najstarszej kryptowaluty wyniesie 25 tysięcy dolarów przed końcem 2018 roku. Potem - widząc dalsze spadki - ochłonął i obniżył swoją poprzeczkę do 15 tys. dolarów na koniec bieżącego roku. Jak jednak widać, nic nie wskazuje, by bitcoin miał 31 grudnia 2018 kosztować choćby połowę tej wartości.

Wcześniej zachwycał się m.in. zachowaniem btc w czasie spadków na Wall Street. Powiedział CNBC:

“To zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak mały bitcoin jest pod względem kapitalizacji rynkowej. Całkowity poziom rynkowy kryptowalut to 200 miliardów dolarów, zaś blisko 90 bilionów dolarów globalnych aktywów widziało korektę… więc jestem mile zaskoczony.”

Rynek nie widział jednak w tym roku mocnego napływu fiatów koniecznych do nowej hossy, ale Lee uważa, że może się to wkrótce zmienić. Zauważa, że takie projekty jak Bakkt, Fidelity i ErisX rozpoczynają wdrażanie usług kryptowalutowych dla inwestorów instytucjonalnych.

Ceny kryptowalut również mogą skoczyć przy poprawie warunków na rynkach akcji i walut. Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest zwiększona stabilność na rynkach wschodzących, które są bardzo niestabilne i, według Lee, “mocno wyprzedane”. Kolejnym czynnikiem, który wzmocniłby optymistyczne perspektywy bitcoina, byłoby odwrócenie trendu umacniania USD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię