Tom Lee: spadki na Wall Street nie oznaczają recesji, ale przyszły sezon wygląda źle

0
117
tokeneo, kryptowaluty, Lee BTC skończy rok z 15 000 dolarów

Tom Lee z Fundstrat tym razem wchodzi na temat Wall Street. Mówi, że wyprzedaż na giełdzie nie oznacza jeszcze, że recesja jest blisko, ale jego zdaniem przyszły sezon  wygląda "brzydko". Winę ponosi Federalna Rezerwa USA.

Rozmawiając z dziennikarzem na kanale CNBC Fast Money, analityk zauważył:

"W tym roku [na Wall Street] może nie być tak dobrze, mieliśmy nadzieję na rajd pod koniec roku... tak się nie stało."

FED szkodnikiem numer 1

Na giełdzie dzieje się zaś wiele. Apple zarejestrowało spadek przychodów, co przyczyniło się do późniejszego spadku cen akcji, powodujący kolejną dużą wyprzedaż rynkową. Zdaniem Lee to, co teraz widzimy, może być dopiero wierzchołkiem góry lodowej. Winą obarcza FED:

"Sądzę, że FED naprawdę podkopał płynność rynków. [...] To naprawdę pogorszyło dynamikę handlu."

Lee uważa, że ​​podwyżki stóp procentowych wprowadzone przez Rezerwę Federalną miały większy wpływ na Dow Jones i inne rynki niż troska o taryfy i handel ze strony Donalda Trumpa. "To najniebezpieczniejszy czas na podwyżkę ze strony FED, grudniowa podwyżka nie powinna mieć miejsca" - mówi Lee. Podkreśla też negatywny wpływ decyzji władz na rynek:

"Jeśli zaostrzysz warunki finansowe, zmusisz ludzi do likwidacji pozycji (...). Widzisz chaotyczne ruchy na rynkach, które są szkodliwe (...)."

Pytaniem bez jasnej odpowiedzi pozostaje to, jaki będzie to miało wpływ na kryptowaluty. Przy obecnych spadkach widać wzrosty np. na Ethereum. Może więc bessa na Wall Street nie będzie oznaczać bessy na kryptowalutach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię