Tom Lee – hossa wróci do 6 miesięcy

1
199
Bitcoin powyżej 5 500 USD po 5 miesiącach przerwy

Współzałożyciel Fundstrat, Thomas Lee, w rozmowie z CNBC powiedział, że według niego byki zdecydowanie powrócą na rynek kryptowalut do 6 miesięcy.

Choć wcześniej Lee deklarował się, że nie będzie już wypowiadał się na temat przyszłej ceny bitcoina teraz wrócił do tematu i stwierdził, że sierpień może być przełomowym miesiącem na rynku.

„Uważam, że kluczowa do analizy jest 200-dniowa średnia krocząca. (...)" - przybliżył temat analizy Lee.

Myślę, że w 2019 roku dojdzie do powrotu rynku byka. Na światowych rynkach rośnie apetyt na ryzyko, który jest pozytywny dla Bitcoina i innych kryptowalut. Do tego dolar nie rośnie tak silnie jak w zeszłym roku – dodał.

Lee wskazuje też na umacniające się fundamenty.

Bitcoin staje się coraz bardziej przydatny. Widzieliśmy wprowadzenie walut cyfrowych nie tylko przez J.P. Morgana i Mizuho Bank, ale także przez Facebooka i niektóre firmy mediów społecznościowych. Oczywiście w takich miejscach jak Wenezuela, gdzie kryptowaluty mają ogromny popyt i są powszechnie używane, kryzys powoduje wzrost adopcji nowej technologii. Sądzę więc, że przed nami naprawdę solidne wzrosty - powiedział.

Odnosząc się do kontrowersyjnego hard forka Bitcoin Cash (BCH), który miał miejsce w połowie listopada, i jego skutków Lee stwierdził:

„Myślę, że szkody, które naprawdę wymagają naprawy, to spadek z 6000 USD do 3100 USD. (...) „Myślę, że to naprawdę podważyło zaufanie inwestorów i dynamikę na rynku [.]”

Duzi gracze

Odkąd w grudniu 2017 r. BTC osiągnął najwyższy poziom 20 000 USD, do teraz odnotował najdłuższą bessę w swojej historii, z kolejnymi spadkami średnio powyżej 3 100 USD.

Mimo tego Lee jest optymistą też z powodu fundamentów:

Fundusze emerytalne faktycznie posiadają ogromne środki pieniężne do zainwestowania w tym roku. Choć może być jeszcze za wcześnie ze względu na znikome regulacje, to kryptowaluty jako klasa aktywów niewątpliwie są atrakcyjną inwestycją – dodał Lee.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię