Teksas zakaże używania privacy coinów?

0
57
Teksas zakaże używania privacy coinów

Coraz więcej jednostek decyduje się na zaostrzenie przepisów dotyczących kryptowalut. Wszystko po to, by powstrzymać rosnącą falę aktywów poza zasięgiem państwa. Tak też stało się w USA, w stanie Teksas.

Privacy coiny pod ostrzałem

Nad zakazem używania privacy coinów debatują obecnie politycy z Teksasu. Phil Stephenson, przedstawiciel stanu, przedstawił projekt ustawy, który przewiduje całkowitą deanonimizację teksańskich userów kryptowalut.

Bezprecedensowy projekt ustawy, H.B. Nr 4371 wymusiłoby na wszystkich przedsiębiorstwach w stanie potwierdzanie tożsamości klientów płacących za pomocą kryptowalut.

Odpowiedzią VIDC

Nie będzie to konieczne w przypadku płatności VIDC (verified identity digital currency). Fragment projektu brzmi następująco:

Przed zaakceptowaniem płatności cyfrową walutą osoba musi zweryfikować tożsamość osoby wysyłającej płatność. Osoba nie jest zobowiązana do weryfikacji tożsamości osoby wysyłającej płatność, jeśli płatność jest wysyłana za pomocą zweryfikowanej tożsamości cyfrowej waluty […] Stan nie może wykorzystywać waluty, która nie jest zweryfikowaną cyfrową walutą tożsamości (VIDC)

Zdaniem Stephensona VIDC miałaby miano:

waluty cyfrowej, która umożliwia poznanie prawdziwej tożsamości nadawcy i odbiorcy, zanim dana osoba uzyska dostęp do cyfrowego portfela innej osoby

Projekt budzi wątpliwości

Drew Hinkes, profesor NYU zauważa na Twitterze, że nie jest jasne, czy jakiekolwiek kryptowaluty kwalifikowałaby się obecnie jako VIDC.

W tym samym wątku Peter Van Valkenburgh dyrektor ds. badań w Coin Center stwierdził, że projekt ustawy jest „bardzo dziwnie przygotowany”, a jego język zdradza „brak zrozumienia, jak działają cyfrowe waluty”.

Póki co jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić, czy projekt zostanie przegłosowany. Istnieje spora szansa, że niektóre stany USA podążą w tym samym kierunku legislacyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię