Teksas walczy z krypto-oszustami

0
69
https://www.techzim.co.zw/2016/10/bitcoin-legal-zimbabwe/

State Securities Board (SSB) stanu Teksas wydał przez cały 2018 r. w sumie 16 ostrzeżeń przeciwko podejrzanym inwestycjom związanym z rynkiem na kryptowalut.

Lista potencjalnych oszustw obejmowała również niesławny BitConnect, który ostatecznie stracił prawie cały swój kapitał na rynku. Legislatorzy stanu Teksas wskazują na to, że:

"Promotorzy ofert związanych z kryptowalutami korzystają z anonimowości w internecie, aby przyciągnąć ofiary (...)."

Teksańczycy jednak się nie dają:

"W 2018 r. SSB wprowadziło 16 zarządzeń administracyjnych przeciwko organizatorom podejrzanych inwestycji kryptowalutowych, którzy korzystali z reklam online, mediów społecznościowych i innych narzędzi do nagabywania, w celu wdrożenia mechanizmu współpracy w zakresie egzekwowania prawa."

W raporcie podkreślono również rosnącą liczbę działań partnerskich między SSB a lokalnymi organami ścigania w zakresie ścigania sprawców i postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.

Walka z oszustami

Na obszarze całych Stanów Zjednoczonych władze nadal zajmują się nielegalnymi ofertami obejmującymi kryptowaluty i niezarejestrowane papiery wartościowe. Niektóre stany podjęły już twardą decyzję i politykę w sprawie oszustw.

Nie można się temu dziwić, ponieważ w skali całego świata liczba samych wirusów, które kradną lub kopią w ukryciu cyfrowe waluty wzrosła o 500%. Sami hakerzy stają się coraz to bardziej kreatywni, ale też... zabawni. Niedawno wpuścili do sieci plik z filmem "Dziewczyna w pajęczej sieci", który infekował na sprzęcie ofiary krypto-wirusa. Co w tym zabawnego? Otóż, sam film opowiada losy hakerki...

Wracając do USA, samo SEC jest bardzo ostrożne względem kryptowalut. Od dawna nie chce zaakceptować wprowadzenia na rynek bitcoinowych ETF. Choć to ostatnie - o ile to prawda - ma się zmienić. Komisarz Robert J. Jackson Jr. rozmawiał z Congressional Quarterly. Powiedział ponoć, że pomimo odrzucenia wniosków ETF w ubiegłym roku, stanowisko organu ostatecznie się zmieni.

Już w ubiegłym roku SEC rozpatrywało kilka wniosków dot. utworzenia ETF. Wszystkie ostatecznie otrzymały decyzje na “nie”. Jeden z operatorów, VanEck, zaangażował się nawet w obszerny dialog z SEC, zajmując się różnymi problemami związanymi z jego produktem. Nic to jednak nie dało… Zobaczymy, czy teraz ostre stanowisko władz ulegnie zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię