Szwajcarski think tank chce narodowej kryptowaluty

1 min czytania
Szwajcarski think tank chce narodowej kryptowaluty

Avenir Suisse, think tank badający przyszłość Szwajcarii pod kątem finansowym i politycznym, apeluje do państwa o uruchomienie własnej kryptowaluty.

O Avenir Suisse

Avenir Suisse istnieje od 1999 roku. Od tej pory opublikował wiele pomysłów na to, jak zarządzać krajowym dobytkiem. Wspiera go ponad 130 darczyńców, wśród których są zarówno osoby prawne, jak i osoby fizyczne. Z opisu działalności możemy się dowiedzieć, że najważniejszymi ideami think tanku są idee liberalizmu i wolnego rynku. Istotne w tym zakresie jest również społeczeństwo wspierające modernizację oraz przedsiębiorczość.

Najnowszy raport

W najnowszej publikacji, zatytułowanej "Blockchain After the Hype", opisuje model ekonomiczny państwa opartego na blockchainie. Można się z niego wyczytać, że kolejnym krokiem w utwierdzeniu finansowej stabilizacji państwa oraz kolejnych zysków jest stworzenie kryptowaluty – a dokładniej stablecoina – opartego na franku szwajcarskim. Frank ma zbliżoną wartość do dolara amerykańskiego, a zatem punkt odniesienia będzie tutaj bardzo przejrzysty. Ważne ma być również usprawnienie sektora finansowego całego państwa. Stworzenie kryptowaluty miałoby uczynić Szwajcarię państwem blockchainowym. Coin poprawiłby każdy inny sektor gospodarki państwa i byłby ogromnym plusem rządu, gdyby poprowadzono go należycie. Oczywiście, należy to wszystko odpowiednio uregulować prawnie.
Co na to państwo?
Szwajcaria wciąż jest neutralna, jeśli chodzi o kryptowaluty. Mimo to, w kwestii blockchaina jest jednym z najbardziej otwartych państw na świecie.
Komentarze