Świat nie jest jeszcze gotowy na Bitcoina

0
88
http://www.bluekaizen.org/interview-with-eugene-kaspersky-ceo-and-founder-of-kaspersky-lab/

Miliarder Eugene Kaspersky twierdzi, że Bitcoin jest genialną innowacją, ale świat nie jest jeszcze gotowy na kryptowaluty.

CEO rosyjskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem, Kaspersky Lab, uważa jednak, że ​​zmieni się to za jakieś 100 lat.

W wywiadzie dla Arabian Business Kaspersky zaprzeczył doniesieniom, że jego moskiewska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem opracowała technologię szpiegowania dla rosyjskiego wywiadu.

Wdrożenie Bitcoina wymaga nowego porządku na świecie

Według miliardera, w przyszłości waluty cyfrowe przejmą funkcję pieniędzy papierowych. Uważa jednak, że będzie to wymagało nowego porządku na świecie, w którym istnieje jeden rząd zamiast wielu różnych państw, które mamy dzisiaj.

Kryptowaluty to świetny pomysł, ale świat nie jest jeszcze na to gotowy. Musi on być zjednoczony, jeśli chcemy spełnić to marzenie. W tej chwili istnieje niebezpieczeństwo, że rządy będą chciały je kontrolować.

Krypto nie zastąpią teraźniejszego systemu finansowego

Kaspersky twierdzi, że wierzy, że technologia kryptowalutowa wyprzedzi w przyszłości papierowe pieniądze. Bitcoin jednak prawdopodobnie nie zastąpi systemu finansowego.

Ponadto, ​​masowe przyjęcie krypto może zająć kolejne stulecie. Nawet wtedy Bitcoin nie zastąpi głęboko zakorzenionego systemu finansowego, istniejącego dzisiaj.

W przyszłości - być może za 100 lat - wszystkie rządy na świecie zostaną jednym rządem. Państwa zjednoczą się pod Rządem Świata. Dopiero wtedy będziemy mieć jedną walutę. Pewnie niektóre inne waluty wciąż będą dostępne, ale waluta zostanie ujednolicona w skali globalnej.

Wtedy rządzić raczej będą waluty cyfrowe. Dzisiejsze wirtualne aktywa, takie jak Bitcoin, nie mogą zastąpić obecnego systemu finansowego.

Niektóre z pomysłów i technik, na których opierają się te waluty, mogą być wykorzystywane w przyszłej walucie przy niewielkiej tylko modyfikacji, wykorzystującej technologię blockchain.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię