Stellar Lumens (XLM) – kosmiczna kryptowaluta

0
185
Stellar Lumens (XLM) - kosmiczna kryptowaluta

Stellar Lumens, Lumens, XLM lub po prostu lumen, to kryptowaluta należąca do otwartoźródłowej platformy Stellar.

Stellar - historia powstania

Sieć Stellar oparta jest na rozproszonej technologii blockchain, dzięki której możliwe jest dokonywanie transakcji wielowalutowych. Powstała w 2014 roku, dzięki współpracy programisty Jeda McCaleba oraz prawnika Joyce'a Kima. Początkowo wykorzystywała kod źródłowy sieci Ripple, który następnie modyfikowała i ostatecznie przekształciła w swój własny. Liczne aktualizacje wpłynęły na poprawę jakości funkcjonowania platformy i zainaugurowały stworzenie międzynarodowej sieci rozliczeniowej dla koncernu Deloitte w 2016 roku.  Owa sieć nosi nazwę Deloitte Digital Bank i wykorzystuje kryptowalutę Stellar Lumens w globalnych operacjach finansowych.

XLM - cechy

Tokeny Stellar Lumens pośredniczą między użytkownikami, bankami i systemami płatniczymi na całym świecie. Są jednymi z najtańszych kryptowalut, jeśli chodzi o koszty transakcyjne. Opłaty są ustalone z góry i niemożliwe do modyfikacji przez użytkowników. Wynoszą one 100 Stroopów, czyli 0,0001 XLM. Aby prowadzić konto, wystarczy mieć minimalne saldo bazowe o wartości 0,5 lumenów.  W przeciwieństwie do Bitcoina, XLM nie można wykopać, a jedynie pozyskać z jednorazowej puli początkowej, wynoszącej 100 milionów tokenów. Dystrybucją tej kryptowaluty zajmuje się fundacja Stellar.org, która wypuszcza co roku, 1% z całości.

Lumens - kupno

Najpopularniejszym miejscem, gdzie można kupić XLM jest giełda kryptowalutowa - Binance. Dobrym rozwiązaniem będą również bitomaty, a także kantory kryptowalutowe - Coinbase. Przy czym te ostatnie wiążą się z większymi opłatami i gorszym kursem.

Stellar Lumens - kurs

Aktualny kurs Stellar Lumens wynosi $0.116069 za 1 XLM. Przy czym należy pamiętać, że notowania na giełdzie kryptowalut są bardzo dynamiczne i szybko ulegają, niekiedy drastycznym zmianom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię