Stellar: 90% projektów kryptowalutowych to ŚMIECI!

0
268
tokeneo, kryptowaluty Stellar 90 procent projektów kryptowalutowych to ŚMIECI

Rok 208 był bez wątpienia trudnym czasem dla kryptowalut. Bitcoin spadł o prawie 74%, a Ripple i Ethereum: o 84%. Zdaniem Jed’a McCaleb’a najlepsze jest przed nami – nieuchronne jest jednak oczyszczenie rynku z kiepskich projektów.

Nie było tak źle

Współzałożyciel i dyrektor ds. technologii kryptowaluty Stellar przyznaje, że rok 2018 dał się w kość inwestorom. McCaleb daleki jest jednak od apokaliptycznych myśli. Inwestor woli patrzeć na rynek holistycznie, od samego powstania, w przeciwieństwie dla dorocznych podsumowań. Jego zdaniem celem nie jest skupianie się cenach rok po roku, ale raczej na wartości poszczególnych kryptowalut.

Stellar: winna branża

McCaleb pozostaje realistą: kryptowaluty czekają dalsze spadki. Nie oznacza to, że mamy rynek niedźwiedzi. Zdaniem współtwórcy Stellar krytyka należy się dla całej branży wirtualnych coinów. McCaleb nie pozostawia żadnych złudzeń – większość projektów w przestrzeni kryptowalutowej to śmieci.

Rynek nasycony jest projektami, w które ludzie inwestują pieniądze, ale w zamian nie otrzymują żadnej wartości. Miliony dolarów wydawane są na monety, które nie oferują żadnego realnego rozwiązania problemu

Jed do śmieci zalicza aż 90% projektów dotyczących wirtualnych coinów. Dodatkowo rynek powoli zacznie się uspokajać. Wiele projektów i walut, które nie oferują żadnej realnej wartości, niedługo upadnie.

Banki nie będą korzystać z kryptowalut

McCaleb krytykuje także waluty, które nie znajdują się na publicznych łańcuchach. Dla analityka kryptowaluty bez otwartego blockchainu są pozbawione sensu:

Coin nie musi być oparty na blockchanie Bitcoina. Ale jeśli nie jest to publiczny łańcuch, to po co w ogóle go tworzyć?

Co ciekawe McCaleb jest przekonany, że większe instytucje finansowe po prostu nie będą korzystać z Bitcoina. Podczas gdy Blockchain zapewnia transparentność, działania wielu banków pozostają niejasne i owiane tajemnicą. Jest to zupełne przeciwieństwo technologii Blockchain i kryptowalut.

Jak mówi McCaleb:

Rynek się uspokoi. Rok 2019 pozwoli uporządkować sprawy i pojawią się prawdziwi gracze na rynku kryptowalut.

Zgadzacie się? Dajcie znać w komentarzach! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię