Samsung rozwiązuje problemy związane z obsługą blockchain

1 min czytania
Samsung rozwiązuje problemy związane z obsługą blockchain

Koreański gigant technologiczny -  Samsung, wprowadza na rynek trzy nowe produkty, mające na celu rozwiązanie problemów, związanych z blockchain

Trzy problemy, trzy rozwiązania

W komunikacie prasowym z 18 czerwca, Samsung zaproponował rozwiązanie "3C", dla klientów mających trudności z przyjęciem technologii blockchain. Firma ogłosiła, że nowe oferty będą dotyczyć głównych obszarów zainteresowania klientów:
  • Konwergencja łącząca procesy biznesowe różnych branż
  • Łączność między różnymi sieciami blockchain, w różnych krajach
  • Rozwój oparty na chmurze, za darmo i bez konieczności instalowania oddzielnego serwera i aplikacji
„Kiedy firmy stosują technologię blockchain w swojej działalności, mają obawy dotyczące usług konwergentnych w różnych branżach, łączenia różnych technologii blockchain, łatwej aplikacji i rozbudowy blockchain w odpowiednim czasie” - czytamy w komunikacie.

Lek na całe zło

W przypadku konwergencji, Samsung wprowadza program "Automatic Insurance Claim Service" czyli automatyczną obsługę roszczeń ubezpieczeniowych. Zaproponowane rozwiązanie, ma służyć jednocześnie branży opieki zdrowotnej i finansowej. Narzędzie powinno zacząć funkcjonować do końca sierpnia. Aby natomiast podkreślić możliwości w zakresie łączności, firma przedstawiła projekt pilotażowy, połączenia sieci dwóch lotnisk w różnych krajach, w celu wymiany danych dotyczących ładunku lotniczego. Na koniec Samsung ogłosił, że zapewni swoim klientom dostęp do chmury, platformy Nexledger Universal. Rozwiązanie ma na celu zapewnienie łatwego i taniego rozwoju działalności blockchain.
„Rozszerzymy naszą działalność blockchain o opartą na chmurze firmę Nexledger Universal, aby wspierać cyfrowe przekształcenia klientów korporacyjnych”  - skomentowała Jeanie Hong, wiceprezes i lider Centrum Blockchain w Samsung SDS
Samsung na arenie blockchain
To nie są pierwsze działania Samsunga, związane z technologią blockchain. W kwietniu poinformowaliśmy o planach firmy, dotyczących stworzenia własnej sieci blockchain, opartej na Ethereum. Natomiast na początku roku, firma przymierzała się do wydania własnego portfela kryptowalutowego.
Komentarze