Samsung wzmacnia swój kryptowalutowy portfel Blockchain Keystore

0
98
Samsung wzmacnia Blockchain Keystore

Samsung w swoim flagowym smartfonie umieścił portfel kryptowalutowy Blockchain Keystore. Wreszcie zawiera on funkcję, na którą wszyscy czekali.

Kryptowaluty w Samsungu

O Blockchain Keystore było wiadomo jeszcze przed prezentacją Samsunga Galaxy S10, która odbyła się dokładnie 20 lutego. Kilka tygodni wcześniej do sieci wyciekły zrzuty ekranu z nowego smartfona sygnalizujące, że jedną z wbudowanych do niego opcji będzie portfel kryptowalutowy.

Na załączonych obrazkach widać, że domyślnie jedyną obsługiwaną kryptowalutą w tym portfelu był Ethereum. I rzeczywiście tak było, co potwierdzono wkrótce później, już po oficjalnej premierze Galaxy S10.

Samsung Blockchain Keystore nie tylko oddaje klientom kontrolę nad ich własnymi danymi poprzez specjalną platformę. Aby zapewnić pełnoprawne bezpieczeństwo, wszelkie klucze i informacji zawartych w Keystore nie zapisuje się ani w chmurze Samsunga, ani w żadnej innej.

Bitcoin w Keystore!

Aż wreszcie nadeszła zmiana, na którą wszyscy czekali - Samsung Blockchain Keystore zaczyna obsługiwać Bitcoina. Już na stronie Samsunga w zakładce dotyczącej ich portfela możemy odczytać, że wspiera on Ethereum, Bitcoina oraz walutę wprowadzoną przez koreańskie Kakao - Klaytn.

Samsung Blockchain Keystore
źródło: developer.samsung.com

Jak widać, jest ona mocno zamknięta, jeśli chodzi o terytorium działania. Z państw europejskich będzie można skorzystać z Keystore jedynie w Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii. Ponadto, dotyczy ona tylko flagowych smartfonów Samsunga i pokrewnych mu wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię