Rosja coraz bliżej KryptoRubla

0
195
moskwa

Rosja coraz bliżej KryptoRubla? Przewodniczący Komitetu ds. Rynków Finansowych Dumy Państwowej podał do wiadomości publicznej więcej informacji  o planowanym rosyjskim stablecoinie. O projekcie informowała rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti 7 listopada.

Przewodniczący Anatolij Aksakow powiedział, że "krypto-rubel", który może pojawić się na rynku po przyjęciu przez Dumę regulacji kryptowalut w Rosji, będzie "tym samym rublem, tylko w formie zaszyfrowanej." Wyjaśnił, że możliwa będzie zamiana rosyjskiego stablecoin na ekwiwalent pieniężny:

"Na przykład przynosisz 100 tys. rubli do banku i dostajesz 100 tys. rubli kryptowalutowych, jeden do jednego. Używasz tych funduszy do kupowania towarów w sieci blockchain."

Rosja stawia na blockchain?

Aksakow podkreślił również, że krypto-rubel - "rubel w blockchain" - zastąpi rubla papierowego, jeżeli tylko blockchain zacznie zajmować ważne miejsce w gospodarce jego kraju. Przewodniczący zauważył, że proces ten musi być jednak pod kontrolą władz.

W ubiegłym tygodniu Aksakow stwierdził na konferencji prasowej, że rząd rozważa wprowadzenie wspieranej przez państwo kryptowaluty powiązanej z rosyjskim rublem.

Jednak wcześniej specjalny przedstawiciel rosyjskiego prezydenta ds. rozwoju cyfrowego i technologicznego, Dmitrij Pieskow, powiedział, że obieg i emisja kryptowalut "są sprzeczne z podstawowymi funkcjami rządu", co pokazuje, że na Kremlu trwa debata na temat KryptoRubla i przyszłość projektu wcale nie jest jasna i pewna

Tymczasem zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w rosyjskim banku centralnym ujawnił, że bank przeprowadził eksperymentalną Ofertę Początkową Monet (ICO), która "technicznie [...] okazała się sukcesem".

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię