Rosja będzie debatować nad kryptowalutami

0
38

Wiaczesław Wołodin, przewodniczący niższej izby rosyjskiego parlamentu, powiedział, że przepisy dotyczące gospodarki cyfrowej będą priorytetem podczas nadchodzącej sesji.

Wołodin chce, by parlament zajął się takimi elementami gospodarki cyfrowej jak kryptowaluty, prawa cyfrowe i finansowanie społecznościowe (czyli też ICO). Polityk wezwał też prawodawców do stworzenia korzystnego otoczenia prawnego dla rozwoju gospodarki cyfrowej w Rosji.

E-prawo na e-czasy

Przewodniczący zalecił ponadto utworzenie grup roboczych składających się z ekspertów, przedsiębiorców i naukowców w celu przyspieszenia wdrożenia nowych przepisów dotyczących gospodarki cyfrowej. Dodał, że posłowie mają przedstawić w najbliższej przyszłości ponad 20 nowych projektów ustaw związanych z e-gospodarką.

Rosja chce skończyć prace nad swoimi przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych. Debaty na ten temat trwają od ubiegłego roku, ale ostatnia ich wersja była przedmiotem ostrej krytyki ze strony przedstawicieli branży. Projekt ustawy o kryptografii - który nie zawierał definicji podstawowych pojęć rynku kryptowalut, takich jak górnictwo i właśnie kryptowaluty - został ostatecznie odesłany do etapu pierwszego czytania.

We wrześniu rosyjski Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców (RSPP) - w skład którego wchodzą tak wpływowe osoby jak Vladimir Potanin oraz szef rosyjskiego funduszu innowacji Skolkovo, Viktor Vekselberg - zaproponował alternatywą wersję projektu ustawy o kryptowalutach. W listopadzie grupa wysłała swoje propozycje do rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię