Revolut wprowadza nowe funkcje. Wymiana kryptowalut jeszcze łatwiejsza!

0
469
Revoult, kryptowaluty, krypto, kurs kryptowalut, tokeneo
Brytyjskie przedsiębiorstwo finansowe – Revolut, wprowadziło w swojej aplikacji nową funkcję, która umożliwi wszystkim użytkownikom w pełni automatyczną wymianę gotówki oraz kryptowalut.

Firma ogłosiła oficjalnie, że ponad 4 miliony użytkowników może od teraz automatycznie wymieniać dowolne waluty za pośrednictwem aplikacji. Zainteresowani klienci w łatwy i przystępny sposób wymienią np. amerykańskiego dolara (USD) na Bitcoina (BTC), czy też Ether (ETH) na XRP. Cały proces ma odbywać się w pełni zautomatyzowany sposób, w oparciu o ustaloną wcześniej stawkę docelową.

Jak to będzie działać?

Po ustaleniu stawki docelowej w aplikacji wymiana uruchomi się automatycznie, gdy „zamierzony cel” zostanie osiągnięty. Uzyskana stopu zwrotu może być „nieco inna” od celu ze względu na wahania kursów walutowych.

„Jeżeli zdarzy się taka sytuacja, że określona stawka docelowa NIE TRAFI w ustalony cel, żadna z walut nie zostanie wymieniona, a zatem transakcja nie przebiegnie pomyślnie”.

„Automatyczna wymiana jest idealnym rozwiązaniem, aby uzyskać najlepszy kurs wymiany, który chronić Cię będzie przed dużą zmiennością rynku.”

Wprowadzona funkcja ma jednak pewne ograniczenia. Jak podaje firma  - na obecnym etapie będzie można wymieniać maksymalnie do 10 000 EURO (11 198 USD) dziennie. Istnieje również dzienny limit 30 transakcji automatycznej wymiany. Ponadto – w czasach dużej zmienności, jeżeli kurs przewyższy 0,75% po każdej stronie docelowej stawki dla walut gotówkowych, albo 5% po obu stronach stawki dla kryptowalut – aplikacja nie przeprowadzi wymiany.

Revolut a kryptowaluty

Revolut zaczął oferować usługi handlu kryptowalutami w lipcu 2017 roku, dodając początkowo Bitcoina do swojej oferty. W grudniu 2017 roku przedsiębiorstwo zwiększyło ofertę o obsługę Litecoina i Ethereum, natomiast w maju zeszłego roku w aplikacji pojawił się XRP.

W grudniu zeszłego roku, Revolut otrzymał licencje bankową od Europejskiego Banku Centralnego. Przedstawiciele firmy stwierdzili wówczas, że dokument ten pozwoli zaoferować jej użytkownikom konto do zarządzania wszystkimi swoimi finansami, w wygodny sposób, z jednego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię