Rejestr firm na Malcie wdraża technologię Blochchain

0
41
Rejestr firm na Malcie wdraża technologię Blochchain

Rejestr firm na Malcie jako pierwsza instytucja tego typu na świecie wdraża technologię Blochchain. Jest to część procesu restrukturyzacji rejestru przedsiębiorstw.

Dzięki tej innowacyjnej zmianie, jaką jest wdrożenie technologii Blockchain rząd Malty ma nadzieję na znaczące zwiększenie wydajności instytucji. Jak twierdzi Silvio Schembri, sekretarz parlamentarny do spraw usług finansowych:

Dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom w IT rejestr firm będzie bardziej wydajny, a ilość zbędnych procedur biurokratycznych będzie ograniczona.

Zwiększenie wydajności jest konieczne

Rejestr firm gromadzi informacje i dokumentacje na temat nowych i już istniejących przedsiębiorstw, tych natomiast w tym małym państwie nie brakuje. Wdrożenie wydajniejszych technologii okazało się konieczne w wyniku gwałtownego rozwoju ekonomicznego Malty. Od 2012 roku liczba zarejestrowanych firm na wyspie zwiększyła się z 58 783 do 91 600.

Wyspa Blockchain

Gospodarka Malty już od wielu lat rozwija się bardzo dobrze, działo się tak nie dzięki oczywistym turystycznym walorom wyspy, ale przede wszystkim dzięki innowacyjnej polityce. Na chwilę obecną kraj ten staje się prawdziwym liderem w adaptacji do gospodarki technologii Blockchain jak i Kryptowalut.

Odpowiednie regulacje prawne zapewniają bezpieczny byt firmom typu Blockchain. Ponadto tego typu przedsięwzięciom sprzyjają wysoka cyfryzacja kraju jak i akceptujący stosowanie Kryptowalut rząd. Takie nastawienie rządu do nowych technologii sprawia, że na wyspę ściągają przedsiębiorcy z całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię