Rafał Zaorski o nowym projekcie Krypto Jamu!

1
307
Rafał Zaorski o nowym projekcie Krypto Jamu!
https://www.youtube.com/watch?v=OrptCMbZuqc

15 maja bieżącego roku na kanale Comparic24TV w programie „gość dnia” przeprowadzonym przez Marcina Wenusa wystąpił Rafał Zaorski (współtwórca Trading Jam oraz założyciel Krypto Jam). Podczas dyskusji poruszono kilka ważnych kwestii związanych z kryptowalutami. Zaorski opowiedział również o projekcje, który zakłada wykorzystanie założeń z handlu peer-to-peer (P2P).

Z rozmowy wynika, iż Krypto Jam od roku włącza się w rewolucję blockchainową. Zaorski wspomina o tym, że chcieliby wykorzystać tę technologię do smart kontraktów na rynkach finansowych. Dodaje przy tym, iż bardzo mocno wierzą w ów projekt, dlatego też szukają inwestorów globalnych. Krypto Jam niedawno zagościł na konferencjach mających miejsce Dubaju, Japonii oraz Londynie, podczas których przedstawione zostały ich pomysły.

Handel bezpośredni

Zaorski zwrócił uwagę na to, iż w dzisiejszych czasach giełdy różnią się znacznie od tych sprzed czterdziestu lat. Jeżeli chodzi zaś o same próby ich decentralizacji, to wychwycił on dwa istotne błędy. Mianowicie w przypadku gdy owym procesem zajmowali się programiści dochodziło do tego, iż kopiowali oni rozwiązania z scentralizowanych giełd elektronicznych, błędne koncepcje nie pozwalały im zatem na osiągnięcie wyznaczonych celów. Z kolei gdy, brali się za to finansiści, to dochodziło do tego, że po prostu nie rozumieli do końca technologii. Krypto Jam wyszedł więc z założenia, iż aby mieć zdecentralizowany obrót kontraktami terminowymi (ogólnie ujmując zdecentralizowany obrót papierami wartościowymi) nie można zakładać scentralizowanego arkusza zleceń (z ang. order book'a).

Jednym z głównych projektów Krypto Jamu jest smart kontrakt (protokół podobny do BitTorrenta), który określa zasady handlu pomiędzy dwoma trederami bądź też zawierania transakcji na kontraktach terminowych na blockchainie i rozliczanie ich. Celem projektu jest pominięcie różnego rodzaju pośredników np. maklerów czy też giełd.

Cytując Zaorskiego:

Jako Krypto Jam stworzyliśmy prototyp protokołu podobnego do BitTorrenta [...] Umożliwia on sprawdzenie transakcji i umieszczenie jej w sieci. Przykładowo, jeżeli chcielibyśmy zawrzeć ze sobą kontrakt na WIG20, to zawarlibyśmy go w naszym protokole, smart kontrakt zabezpieczyłby margin na naszych rachunkach i tylko my byśmy je widzieli...

Zapraszamy do prześledzenia rozmowy Marcina Wenusa z Rafałem Zaorskim w celu poznania większej ilości informacji!

 

Avatar
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię