Projekt Stablecoin Reserve na pomoc Wenezueli

0
74
Projekt Stablecoin Reserve na pomoc Wenezueli
źrodło: https://bitcoinmagazine.com/articles/venezuelas-and-love-affair-cryptocurrency-mining-its-complicated/

Projekt Stablecoin Reserve ogłosił, że uruchomi aplikację krypto-fiat w Wenezueli i Angoli. Firma ujawniła również, że ​​wystawia swój oddzielny token użytkowy - Reserve Rights (RSR), na głównej giełdzie Huobi Global, a dokładniej na platformie sprzedaży tokenów - Houbi Prime.

Stablecoin app

Jak donosi Cointelegraph, aplikacja stablecoin ma zostać uruchomiona dla użytkowników Androida za pośrednictwem Google Play „w nadchodzących tygodniach”. Umożliwi ludziom i firmom przejście z lokalnej waluty fiat na stablecoin firmy - Reserve Dollar (RSD). Zgodnie z zapowiedzią RSD jest zdecentralizowaną kryptowalutą w dolarach amerykańskich.

Stablecoin vs wysoka inflacja

Nevin Freeman, współzałożyciel i dyrektor generalny Reserve, powiedział Cointelegraph, że powodem uruchomienia aplikacji w Wenezueli jest w szczególności ekstremalny poziom inflacji w tym kraju. Obecnie istnieje 16 krajów, w których odnotowało roczną inflację przekraczającą 20%. Sytuacja w Wenezueli natomiast jest szczególnie niepokojąca. Boliwar wenezuelski traci prawie 10% swojej wartości każdego dnia.

Kryptowaluty a kryzys walutowy

Pogłębienie kryzysu walutowego w kraju spowodowało wzrost wykorzystania bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut w regionie. Pod koniec grudnia kryptowaluta DASH świętowała 2500 kupca w Wenezueli, który zaakceptował kryptomonetę jako zapłatę. W sierpniu 2018 r. tylko 1000 kupców mogło pochwalić się akceptacją płatności w krypto. Reserve poinformował również, że współpracuje w Angoli z 7Mobile Africa. 7Mobile jest podobno największym importerem mobilnym w kraju. Wraz z Reserve mają wstępnie załadować aplikację na wszystkich wysłanych smartfonach.

Zaangażowanie gigantów

Jak poinformował Cointelegraph w czerwcu ubiegłego roku, oprócz Coinbase, projekt otrzymał wsparcie od przodowników kapitału wysokiego ryzyka. To m.in.:Peter Thiel, Sam Altman, Digital Currency Group, Arrington XRP Capital, Distributed Global i GSR.IO. Huobi jest obecnie dziewiątą co do wielkości giełdą kryptowalutową na świecie. Dzięki skorygowanym dziennym obrotom handlowym, obraca się tam ponad 2 miliardami dolarów w transakcjach w dniu. W lutym ​​rząd Wenezueli wprowadził przepisy dotyczące przekazów kryptowalutowych w kraju. Zgodnie z nowymi wymogami, państwo ustaliło miesięczne limity i prowizje. Fundusze w nich pozyskane, kierowane są na rzecz Krajowego Urzędu Nadzoru nad Aktywami Krypto i Działaniami Powiązanymi, na przekazy kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię