Ponad 25% młodych Niemców chce inwestować w kryptowaluty

0
103
tłum niemców

Ponad jedna czwarta młodszych Niemców jest gotowa kupić kryptowaluty. Wynika to z niedawnego sondażu przeprowadzonego przez niemieckie centra konsumenckie Hesji i Saksonii, opublikowanego w poniedziałek, 5 listopada.

Centra konsumenckie są organizacjami non-profit. Są wspierane przez rząd i w ramach swoich zadań koncentrują się one na ochronie konsumenta oraz świadczeniu usług doradczych.

Krypto-Niemcy

Centra konsumenckie dwóch niemieckich landów, których populacja liczy ponad 10 milionów ludzi, przeprowadziły wspólną ankietę wśród internautów. Według lokalnego medium biznesowego, Wirtschaftswoche, w badaniu wzięło udział 1000 Niemców w wieku od 18 do 39 lat.

Wyniki mogą napawać optymizmem. Ponad połowa respondentów - dokładnie 55 procent - twierdzi, że słyszała o kryptowalutach. 77 procent osób znających jednak temat walut cyfrowych przyznaje, że nie zainwestuje w nie swoich środków.

No risk, no fun?

Zapytani o to, jak postrzegają kwestię ryzyka w inwestowaniu w kryptowaluty, 70 procent uczestników ankiety stwierdziło, że to "ryzykownie" lub "bardzo ryzykownie" zajęcie.

Co znamienne, zauważono, że istnieje silna korelacja między oszacowaniem ryzyka a wiekiem respondenta. Podczas gdy 54 procent osób w wieku od 30 do 39 lat uważa inwestycje kryptowalutowe za niebezpieczne, 28 procent respondentów w wieku od 18 do 29 lat postrzega owe ryzyko jako akceptowalne.

Wolf Brandes, lider zespołu rynków finansowych w Centrum Konsumenta w Hesji, skomentował badanie:

"Inwestorzy muszą wiedzieć: kryptowaluty pod względem inwestycji to szare [nieoficjalne] rynki kapitałowe, nie ma na nich regulacji ani ochrony inwestorów".

Sprzeciw w Niemczech...

Ta sceptyczna postawa wobec kryptowalut występuje też w niemieckim rządzie. We wrześniu niemiecki minister finansów Olaf Scholz oświadczył, że cyfrowe waluty nie zastąpią pieniądza fiducjarnego. Dodał, że nie mają one "znaczącego znaczenia gospodarczego". Porównał także kryptowaluty do bańki tulipanowej z Holandii w XVII wieku.

... i poparcie w USA

Podobne badania przeprowadzono niedawno w USA. Ostatnia ankieta przeprowadzona przez serwis badawczy YouGov Omnibus wykazała, że amerykańscy millenialsi mocno interesują się kryptowalutami. 36 procent twierdzi, że wolałoby używać walut cyfrowych niż dolara. Kolejną sondę przeprowadziła amerykańska firma Clovr, która wykazała, że ​​inwestycje w kryptowaluty są najbardziej popularne wśród millenialsów zarabiających od 75 000 do 99 999 USD rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię