Polskie walory turystyczne promowane za pomocą blockchaina! [CoperniCoin]

1 min czytania
Inauguracja polskiego tokenu okolicznościowego [CoperniCoin]

15 czerwca bieżącego roku w Olsztynie odbędzie się  finał konkursu informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika” oraz inauguracja polskiego tokenu okolicznościowego – CoperniCoina.

Podczas uroczystości uruchomiona zostanie platforma Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach. Tym samym finaliści konkursu oraz osoby, które przesłały dane niezbędne do dokonania transferu, otrzymają pierwsze wyemitowane tokeny CoperniCoin. Zgodnie z wydanym komunikatem prasowym będzie można wymienić je na nagrody rzeczowe za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego celu platformy. Należy zaznaczyć, że wstęp na inauguracje jest bezpłatny, warto więc wziąć w nim udział, chociażby po to by poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych technologii oraz stać się świadkiem pierwszego tego typu wydarzenia. Więcej szczegółów organizacyjnych znajdziesz pod tym linkiem.

Dziedzictwo Kopernika na blockchainie!

Samorząd  warmińsko-mazurskie pragnie oddać hołd wielkiemu uczonemu w dość odważny a zarazem innowacyjny sposób. Warto zaznaczyć, iż województwo to jako pierwsze w Polsce wykorzysta potencjał blockchaina do promocji walorów turystycznych! Uroczystą inaugurację CoperniCoina nie przypadkowo wyznaczono na 15 czerwca, to właśnie tego dnia obchodzona jest 546 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Należy zaznaczyć, że spędził on ponad połowę swojego życia na Warmii, przeprowadzając niezwykłe odkrycia. Emisja tokenu okolicznościowego CoperniCoin oparta została o platformę Waves. Dokonując owego wyboru pod uwagę wzięto między innymi takie aspekty, jak stabilność i szybkość działania, czy chociażby koszty obsługi.

Jak zdobyć CoperniCoina?

Token ten stanowił będzie jeden z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Interesariusze będą mieli okazję zdobyć go podczas różnego rodzaju aktywności takich jak: udział w eventach czy konkursach poświęconych postaci Kopernika. CoperniCoiny będzie można następnie wymieniać na przeróżne nagrody rzeczowe. Co ciekawe program jest otwarty na nowych partnerów zarówno instytucjonalnych, jak i prywatnych. W przyszłości pozwoli to na wprowadzenie szerokiej oferty turystycznej: uzyskanie zniżek na atrakcje, usługi noclegowe czy gastronomiczne. Więcej informacji na temat CoperniCoina znajdziesz w tym artykule: CoperniCoin w strategii rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego!
Komentarze