Poloniex wycofuje ze sprzedaży 9 kryptowalut! [USA]

1
254
Poloniex wycofuje ze sprzedaży 9 kryptowalut

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez amerykańską giełdę kryptowalutową Polionex, 16 maja bieżącego roku wycofała ona obsługę handlową dziewięciu kryptowalut na terenie USA.

Głównym powodem owych działań stały się niepewne przepisy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych. Z obrotu wycofane zostały następujące waluty cyfrowe: Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), GameCredits (GAME), Gas (GAS), Lisk (LSK), Nxt (NXT), Omni Layer (OMNI) i Augur (REP).

Termin zamknięcia wszystkich pozycji wyznaczono na 29 maja. Co ciekawe nie obowiązuje to klientów spoza USA, Ci zaś w dalszym ciągu mogą bez problemu handlować wyżej wymienionymi kryptowalutami.

Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wymogów prawnych w każdej jurysdykcji. Dzisiejsze działania są wynikiem niepewności regulacyjnej na rynku amerykańskim. W szczególności nie można mieć pewności, czy amerykańscy regulatorzy uznają te aktywa za papiery wartościowe.

- twierdzi Poloniex.

Status prawny walut cyfrowych pod znakiem zapytania

Mimo iż w ubiegłym miesiącu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała zestaw wytycznych definiujących kryptowaluty, należy zwrócić uwagę na fakt, że nie podano w nich skonkretyzowanych spostrzeżeń. Oczywiście spotkało się to z krytyką ze strony społeczności. Firmy kryptograficzne znajdujące się na terenie USA również kładą nacisk na wprowadzenie odpowiednich regulacji. Zauważmy, iż staje się to priorytetem również dla amerykańskich lobbystów z branży fintech.

Potrzebujemy polityki zachęcającej do rozwoju... Będziemy nadal naciskać na zasady specyficzne dla zasobów cyfrowych na całym świecie.

-dodaje giełda.

Zobacz również: BNP Paribas dołączył do platformy opartej na blockchainie!

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata kryptowalut. Wierzy w potencjał blockchaina oraz w to, że technologia ta jest w stanie zrewolucjonizować wiele branż.

1 KOMENTARZ

  1. Bitcoin ma siłę i walczy z jej typowo lotną naturą i wszystkimi elementami, które mogą na nią wpływać. Do tej pory wygrywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię