Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
zł40,722.27
0.95%
XRP (XRP)
zł1.09
5.70%
Ethereum (ETH)
zł760.83
5.44%
Bitcoin Cash (BCH)
zł1,245.36
2.92%
Litecoin (LTC)
zł298.76
3.86%
EOS (EOS)
zł14.45
3.59%
Strona główna Poloniex - giełda kryptowalut

Poloniex - giełda kryptowalut

Poloniex jest to jedna z najpopularniejszych amerykańskich giełd kryptowalutowych. Powstała na początku 2014 roku w Wilmington. Jej założycielem jest Tristian D’Agoste. Platforma ta oferuje szeroki wachlarz kryptowalut, Poloniex posiada ich ponad 60. Są to między innymi: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Ripple (XRP) czy Monero (XMR).

Już w trzecim miesiącu swojego funkcjonowania Poloniex został zaatakowany przez hakerów, w wyniku ataku pozbawiono go około jednej dziesiątej bitcoinów. Firma jednak podniosła się z tego kryzysu. Z biegiem czasu giełda ta zaczęła wprowadzać zmiany w regulacjach. W wyniku głośnej afery z 2017 roku związanej z fałszywymi aplikacjami podszywającymi się pod Poloniex, giełda oświadczyła, iż każdy użytkownik musi zweryfikować swoją tożsamość. Oczywiście dotyczyło to tylko nowych konsumentów, ponieważ osoby posiadające konto dużo wcześniej nie były do tego zobowiązane. Z kolei w 2018 roku Poloniex zażądał od wszystkich swoich użytkowników uwierzytelnienia danych. Giełda kryptowalut wraz z nadaniem owego komunikatu zamroziła konta każdemu, kto tego nie zrobił.

Należy podkreślić, że Poloniex chroni przed zaangażowaniem w działalności związane z praniem brudnych pieniędzy. W tym celu obecnie dokonuje weryfikacji wszystkich użytkowników. Dane konsumenta są sprawdzane wraz z listą SDN prowadzoną przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych w Departamencie Skarbu USA. Owa giełda kryptowalut identyfikuje również użytkownika w przypadku podejrzanych transakcji. Poloniex umożliwia również zabezpieczenie konta za pomocą 2FA (dwuetapowa weryfikacja, służy do logowania i zatwierdzania wypłat), przy równoczesnym wykorzystaniu aplikacji Google Authenticator.

Powyższa sytuacja kryzysowa nie wpłynęła znacząco na wizerunek Poloniex’u, ponieważ owa giełda kryptowalut znajduje się obecnie w rankingu najlepszych platform inwestycyjnych. Oferuje między innymi udzielanie pożyczek typu Lending (polegają one na udzielaniu kredytu innym użytkownikom używającym dźwigni), przy zabezpieczeniu saldem Margin (poziom depozytu zabezpieczającego, jest on konieczny w celu utrzymania otwartej pozycji).

Poloniex jest giełdą kryptowalut przeznaczoną głównie dla doświadczonych graczy. Z pewnością to lider w handlu z dźwignią, posiada również ugruntowaną pozycję na rynku, a także dobrą płynność. Minusem Poloniex’u może być to, że nowicjusze nie odnajdą się na niej zbyt szybko, nie jest to bowiem giełda kryptowalut dla początkujących. Do wad można zaliczyć również wygląd strony, jest on dość przestarzały, jak na dzisiejsze czasy. Mimo to wiele osób twierdzi, że ów prosty interfejs zwiększa przejrzystość transakcji. Sprawdza się zatem u osób, które chcą szybko i bezproblemowo handlować kryptowalutami. Należy również dodać, że największym problemem użytkowników Poloniex’u jest działanie Support’u (działu obsługi klienta). Niekiedy na rozpatrzenie zgłoszenia trzeba czekać kilka tygodni.

Podsumowując wszystkie wady i zalety owej giełdy kryptowalut, można stwierdzić, że wychodzi ona na plus. Jest to doskonałe narzędzie dla doświadczonych graczy, którzy cenią sobie szybki i bezproblemowy handel kryptowalutami, jak i możliwość skorzytania z lewaru.

1,340FaniLubię
321ObserwującyObserwuj
7,429SubskrybującySubskrybuj
Tokeneo Group