Polmine czyli najstarsza polska kopalnia kryptowalutowa

1 min czytania
Kolejna krypto-kopalnia ma problemy

Pewnie każdy z was ją kojarzy, może nie raz już z niej korzystał. A mowa oczywiście o Polmine. Była to pierwsza polska kopalnia BTC. Polmine była bowiem ósmą najstarszą na świecie i zarazem piątą pod względem wielkości.

A co oferuje?

Polmine - pierwsza kopalnia kryptowalutowa oferowała na wstępie, takie możliwości jak zwiększanie bezpieczeństwa poprzez dodatkowe potwierdzenia e-mailowe, SMS lub inne mechanizmy do przekazywania informacji. Zaktualizowała też takie mechanizmy jak merged mining, BTC i NMC. Ulepszyła tym samym mechanizmy BTC zarówno pod względem ręcznego dobierania trudności jak i dynamicznego. LTC, Dogecoin również zostały zmodernizowane. A przede wszystkim wprowadziła automatyczną zmianę LTC/NMC/DOGE na BTC wg kursu z btc-e (NMC/LTC) lub cryptsy(DOGE).

A więc dlaczego upadła?

W dużej mierze przyczyniło się do tego między innymi brak inwestowania przez państwo w prowadzenie badań na polu krypto walutowym. Nieskuteczna kooperacja między sektorem publicznym, a nowo powstałymi start-upami bitcoinowymi, też nie zachęcała inwestorów do rozwijania tego rynku w Polsce. Wprowadzenie technologii FinTech było skomplikowane i dość drogie dla osoby, która dopiero zaczęła swoją przygodę z sektorem bitcoinowym. Obecnie sytuacja wygląda jednak dużo lepiej niż w roku 2014. Paweł Drobek w udzielonym przez sobie wywiadzie, stwierdził, ze siła polskiego rynku jest determinacja. Dlatego właśnie dziś możemy cieszyć się z możliwości korzystania z elektronicznych środków płatności.

   
Komentarze