Pokolenie Z nie interesuje się kryptowalutami

0
377
Pokolenie Z nie interesuje się kryptowalutami

Według najnowszego badania Business Insider, obywatele Stanów Zjednoczonych z pokolenia Z nie planują wchodzić na rynek kryptowalut.

Kim jest pokolenie Z?

Generacja Z to tzw. pokolenie internetowe, najczęściej określająca ludzi urodzonych w XXI wieku. Według różnych badań mogą to być ludzie urodzeni po 1997 lub nawet po 1990 roku. Są to osoby pokolenia najmłodszego, które praktycznie nie zna świata bez technologii. To właśnie z internetu czerpią oni najwięcej wiedzy, bardzo aktywnie uczestniczą w mediach społecznościowych oraz są w stanie szybko wyszukiwać informacje.

Badanie Business Insider

Ankieta przeprowadzona na osobach z pokolenia Z (w wieku 13-21 lat) pytała o to, jak bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy osoba zakupi kryptowaluty. Aż 52% badanych odpowiedziało, że zupełnie nie jest tym zainteresowane. Łącznie około 26% wskazało, że - mniej lub bardziej - rozważa taką możliwość.

Wyniki tych badań opublikowano dopiero teraz, niemniej jednak przeprowadzono je już w styczniu. Zatem młodzież odpowiadała na zadane pytania przed tegorocznymi wzrostami na rynkach kryptowalutowych. Business Insider odnotowuje:

Zaledwie 26% badanych było chętnych na zakup w momencie przeprowadzenia ankiety. Ożywienie na rynkach może spowodować, że niektórzy zmienią swoje zdanie.

Na początku maja amerykańska firma Fidelity Investments przeprowadziła badanie, z którego wynikło, że około 22% międzynarodowych inwestorów posiada kryptowaluty. Miesiąc później podobną ankietę przeprowadziła firma Kaspersky - według niej 19% światowej populacji kiedykolwiek nabyło kryptowaluty.

Badanie Kaspersky Lab
źródło: Kaspersky Lab

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię