Wiadomości ze świata kryptowalut – Phil Konieczny

0
173

W swoim materiale wideo z 16 kwietnia bieżącego roku Phil Konieczny podsumował najważniejsze wiadomości ze świata kryptowalut z minionych dni.

Wiele spadków

Jak zwykle, Konieczny rozpoczyna od podsumowania notowań. W drugim tygodniu kwietnia spora większość kryptowalut w rankingu Coinmarketcap zaliczyła spadki. Właściwie są tylko dwa znaczące wyjątki – Binance Coin i Bitcoin Cash. Jeden z najwyższych spadków odnotował Bitcoin SV, to z kolei efekt zamieszania, które zostało wywołane przez Craiga Wrighta i jego spór z twitterowiczem o pseudonimie Hodlonaut.

Wiadomości ze świata

Konieczny zwraca uwagę na wydarzenia na Filipinach, gdzie tamtejszy bank centralny zalegalizował już 10 giełd kryptowalutowych. Ponadto, już co dziesiąty dorosły obywatel tego kraju korzysta z wirtualnych pieniędzy.

Z kolei w Chicago uruchomiono 30 nowych bitomatów, które nie pobierają żadnych prowizji za korzystanie z nich. Odpowiada za to firma Bitcoin Depot, która ma już około dwustu takich urządzeń w całych Stanach Zjednoczonych.

Giełdy kryptowalut

Poza sprawą Bitcoin SV i wycofaniem przez wiele giełd tego tokena, Konieczny wspomina też o firmie Sparkswap i zebraniu 3.5 miliona dolarów na budowę giełdy opartą o technologię lightning network.

Ważne są również straty, jakie odnotowała koreańska giełda Bithumb.

Cały materiał Phila Koniecznego możecie obejrzeć poniżej. Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię