Państwo Wysp Marshalla chce wydać własną krypto walutę

0
137

Państwo Wysp Marshalla na Pacyfiku od jakiegoś czasu planuje wystawiać własną krypto walutę. Jednak w ostatnich tygodniach ten mały kraj wzbudzał niepokój Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW). Wyspy Marshalla były ostrzegane przez MFW o niebezpieczeństwach związanych z cyfrową walutą jednak chcą trzymać się swojego projektu.

Od początku tego roku Państwo Wysp Marshalla przygotowywały się do wprowadzenia własnej krypto-waluty. Dzięki "Sovereign", własnej krypto podkreślać chcą własną niezależność, nie tylko z nazwy. Kryptowaluta powinna również służyć do wyzwolenia spod dolara amerykańskiego.

Jak dotąd amerykańska waluta krajowa jest również oficjalną walutą Wysp Marshalla. Mały kraj nie ma jednak żadnego wpływu na politykę pieniężną USA. Własna krypto-waluta byłaby zatem równoznaczna z własną walutą krajową, która nie była już zależna od czynników zewnętrznych.

MFW nie podoba się ten pomysł

W ubiegłym tygodniu Międzynarodowy Fundusz Walutowy zaangażował się w planowanie państwa Pacyfiku. MFW ostrzegł mały kraj przed wprowadzeniem krypto-waluty jako drugiej oficjalnej formy płatności. MFW powiedział, że posunięcie to może negatywnie wpłynąć na integralność finansową kraju i zaszkodzić jego zagranicznym relacjom handlowym.

Państwo Wysp Marshalla jest jednak niezłomne w decyzji i chce nadal trzymać się planów wydania Sovereign.

"Uruchomienie SOV, spowoduje integrację Republiki Wysp Marshalla i jej mieszkańców z cyfrową gospodarką. Dzięki temu mieszkańcy mogą bezpiecznie przekazywać i odbierać środki, bez potrzeby posiadania kont w bankach. W przeszłości grożono nam sankcjami i brakiem dostaw na wyspy na Pacyfiku, takich jak Wyspy Marshalla. Posiadanie własnej kryptowaluty może pomóc krajowi w suwerennym funkcjonoeaniu ".

David Paul, asystent prezydenta Hilda Heine:

ICO jest celem na rok 2019, na konkretne szczegóły jest jeszcze za wcześnie, ale rząd mocno koncentruje się na uruchomieniu własnej waluty cyfrowej państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię