Opóźnienie w tworzeniu regulacji kryptowalut jest dobre dla rynku

0
19
Opóźnienie w tworzeniu regulacji kryptowalut jest dobre dla rynku

Tezę z tytułu postawiła Heister Peirce, komisarz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która jest znana z krytyki decyzji Komisji dot. braku akceptacji wniosku o powstanie bitcoinowego ETF.

Jak regulować?

Teraz pytana o regulacje rynku sieci bloków w czasie wykładu na University of Missouri School of Law odpowiedziała:

“Możemy być w stanie wytyczyć jaśniejsze zasady, gdy zobaczymy, że więcej projektów blockchainowych dojrzeje. Opóźnienie w powstawaniu przepisów może w rzeczywistości pozwolić na większą swobodę.”

Sama powiedziała, że proces uregulowania nowego rynku może być bardzo długotrwały i podkreśliła także, że SEC musi działać w taki sposób, aby umożliwić branży właściwy rozwój, ale bez naruszania obecnych przepisów.

Sama Peirce powiedziała, że jest też przeciwniczką nadmiernych regulacji. Dodaje, że ​​niektóre projekty blockchainowe nie mogą dziś poczynić znacznych postępów w ramach istniejących już ram prawnych, które są zbyt sztywne, jak na wymogi nowego rynku i nowoczesnych technologii

Komisarz mówiła także, że SEC jest czasami zbyt uprzedzony względem kryptowalut:

“Słusznie zarzucamy inwestorom, że biegną na ślepo za czymkolwiek oznaczonym jako kryptowaluty, ale czasami wydaje nam się, że jesteśmy równie impulsywni w ucieczce od wszystkiego, co nazywane jest kryptografią. Inwestorzy powinni być ostrożni, ale naszym obowiązkiem jest nie definiować ich uniwersum inwestycyjnego zgodnie z naszymi preferencjami.”

Jej zdaniem dobrym krokiem byłoby uznanie niektórych kryptowalut i tokenów za nową klasę aktywów przez Kongres USA. Zapewne chciała tym nawiązać do projektu ustawy, który trafił na obrady Kongresu. Zakłada on właśnie wdrożenie takich, nowych zapisów w prawie, które tworzyłyby dla cyfrowych walut właściwą, nową kategorię.

Peirce mówiła już w mediach o tym, że chce namówić swoich współpracowników z SEC, by “mieli nieco więcej otwartego umysłu”, gdy myślą o kryptowalutach, ale sama ostrzega, że może to nie nastąpić szybko. Sama uważa, ze bitcoinowe ETFy powstaną, ale nikt nie wie do końca kiedy. Jak obrazowo to określiła - "może jutro, może za 20 lat".

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię