Nowy coin Facebooka przestaje być tylko plotką

0
166
https://blockpublisher.com/globalcoin-in-dire-straits-facebooks-2-38-billion-aging-userbase-is-not-crypto-friendly/

Amerykańska agencja Commodity Futures Trading Commission (CFTC) prowadzi rozmowy z Facebookiem, na temat zbliżającej się premiery słynnego stablecoina facebookowego 

GlobalCoin już niedługo wejdzie na rynek 

Facebook próbuje ponoć rozwiązać pewne kwestie prawne związane z wprowadzeniem aktywa na rynek, i jednocześnie to ułatwić. GlobalCoin zostanie prawdopodobnie wprowadzony w przyszłym roku. 

Jesteśmy bardzo zainteresowani lepszym zrozumieniem tych właśnie kwestii prawnych - powiedział przewodniczący CFTC, J. Christopher Giancarlo. 

 Dodał również, że nie złożono jak na razie żadnego wniosku o wsparcie prawne projektu.  

Facebook wywołał spore zamieszanie wokół swoich planów GlobalCoin. Różne źródła przyglądają się wciąż globalnej sieci płatności, obejmującej zarówno platformę mediów społecznościowych, jak i siostrzane firmy Whatsapp i Instagram. 

Użytkownicy będą mogli wysyłać sobie nawzajem środki, a także dokonywać zakupów w aplikacji. 

Pod koniec maja CFTC ogłosiło, że kierownictwo Facebooka prowadzi podobne wstępne rozmowy z amerykańskimi giełdami kryptowalutowymiCoinbase i Gemini. Chodzi o wprowadzenie coina na rynek i potencjalne rozwiązania w zakresie płynności.  

Żadna ze stron nie potwierdziła jeszcze planów. W zeszłym tygodniu, dyrektor wykonawczy innej platformy amerykańskiej, BitPay, zasugerował, że GlobalCoin będzie jednym z głównych czynników wypychających Bitcoina (BTC) z powrotem światło reflektorów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię