Nowe uzgodnienia dotyczące Etheru

0
120
https://www.newsbtc.com/2018/11/08/sec-charges-etherdelta-founder-with-operating-an-unregistered-exchange/

Źródła przemysłu kryptowalutowego nadal debatują nad wpływem nowych oświadczeń amerykańskich inspektorów o tokenie sieci Ethereum (ETH), Ether, jako obligacji.

SEC jest zgodny co do poglądów na temat Ethereum

We wrześniu 2018 roku, nowojorska organizacja non-profit, Coin Center, poprosiła przewodniczącego amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o wyjaśnienia dotyczące tokena Ether. Stało się to w trzy miesiące po komentarzach dyrektora ds. finansów SEC, Williama Hinmana. Mianowicie sugerował on, iż token ten nie może być jakimkolwiek papierem wartościowym. Wtedy też Coin Center wznowiło gwałtowną debatę na temat kryptowalut i obligacji.

Hinman oparł swoje stanowisko na teście Howey’a, metodzie określania zgodności papierów wartościowych. Potwierdzone badania sugerowały, że Ether tego testu nie zaliczy. Clayton wydawał się potwierdzać pierwotne stanowisko Hinmana.

Zgadzam się z wyjaśnieniem dyrektora Hinmana, w jaki sposób transakcja dotycząca aktywów cyfrowych nie może już stanowić umowy inwestycyjnej, jeśli – przykładowo – nabywcy nie będą już oczekiwać, że osoba lub grupa przeprowadzi niezbędne działania zarządcze lub przedsiębiorcze.

Tak napisał 7 marca Clayton, w odpowiedzi na zapytanie Coin Center.

W tych okolicznościach aktywa cyfrowe mogą nie stanowić umowy inwestycyjnej w ramach Howey’a.

Czy Ether może być obligacją?

Reakcje na Clayton były zróżnicowane. Wielu ekspertów twierdziło, że chociaż treść listu była warta odnotowania, nie należy jej wykorzystywać jako rzeczywisty wynik sprawy krypto kontra papier wartościowy.

Czy Clayton poparł ramy SAFT? Nie

Tak podsumował w komentarzach mediów społecznościowych Marco Santori.

Nie powiedział też, że Eter nie jest obligacją. Słowa mają jednak znaczenie, podobnie jak dykcja. Trudno zignorować te listy i wszystko, co jest w nich opisane.

Amerykańskie organy regulacyjne na poziomie zarówno lokalnym, jak i krajowym, nadal zajmują się zgodnością papierów wartościowych. W ciągu ostatniego roku miało miejsce wiele działań, część wysiłków skierowana była na rzecz ograniczenia nieautoryzowanej sprzedaży tokenów uznawanych za papiery wartościowe.

Tymczasem lider Coin Center, Jerry Brito, podziękował Claytonowi i Hinmanowi za przemyślane podejście do tematu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię