Nowe rosyjskie ustawodawstwo wpłynie na kryptowaluty

0
67

Nowe przepisy dot. rozwoju "rosyjskich rynków offshore" wpłyną na aktywa cyfrowe, donosi rosyjska agencja informacyjna TASS 1 marca.

Rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego pracuje nad przepisami, które mają na celu rozwój tzw. "rosyjskich rynków offshore" - miejsc, w których zarejestrowane tam firmy mogą być zgodnie z prawem zwolnione z płacenia podatków lub przestrzegać łagodniejsze przepisy. To rodzaj piaskownic regulacyjnych i inkubatorów przedsiębiorczości.

Wiceminister rozwoju gospodarczego Ilya Torosov powiedział TASS, że nowe przepisy obejmą też rynek kryptowalut.

Krypto a Rosja

Pod koniec lutego prezydent Władimir Putin nakazał rządowi szybkie przygotowanie przepisów związanych z kryptowalutami. Ostateczny termin wprowadzenia ich w życie to 1 lipca 2019 r. Prawodawstwo ma zawierać wszelkie ramy regulacyjne dotyczące cyfrowych aktywów finansowych.

Duma Państwowa planuje przegląd i przyjęcie nowych przepisów kryptowalutowych w marcu, podczas gdy były minister energetyki Igor Jusufow proponuje również emisję e-waluty, która miałaby wsparcie w ropie naftowej należącej do kraju. Polityk uważa ponadto, że wprowadzenie blockchaina na rynku energii może obniżyć koszty związane z transakcjami płatniczymi i zniwelować ryzyka kursowe.

W międzyczasie rosyjski minister sprawiedliwości Alexander Konovalov stwierdził, że jest za wcześnie, by sformalizować prawodawstwo związane z cyfrowymi walutami. Zarówno konstytucja, jak i obecne ustawodawstwo dotyczące systemu finansowego w Rosji "kategorycznie zabraniają" używania kryptowaluty jako środka płatniczego - argumentował Konovalov.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię