Nowe narzędzie identyfikacyjne na blockchainie Bitcoina

1 min czytania

Microsoft uruchamia pierwszą zdecentralizowaną implementację infrastruktury, zbudowaną bezpośrednio na blockchainie Bitcoina. 

Zdecentralizowane Narzędzie Identyfikacyjne 

Projekt o nazwie Ion, zajmuje się podstawową mechaniką komunikacji sieci. Przykładowo, logując się na Airbnb za pomocą Facebooka, protokół obsługuje oprogramowanie wysyłające dane osobowe z profilu społecznego do zewnętrznego dostawcy usług. W tym przypadku Ion obsługuje zdecentralizowane identyfikatory, które kontrolują weryfikację (czyli trzeba udowodnić, że jest się właścicielem kluczy do tych danych).  Christopher Allen jest kryptograficznym weteranem i współzałożycielem grupy roboczej ds. zdecentralizowanej tożsamości (DID) World Wide Web Consortium (W3C). W ostatniej wypowiedzi oznajmił on, że posunięcie Microsoftu może wpłynąć na całą branżę technologiczną. 
Wiele infrastruktur korporacyjnych korzysta z produktów MicrosoftJeśli więc włączą to do swoich infrastrukturalnych produktów, wtedy będą mieli swobodny dostęp do DID. 
Rzeczywiście, Yorke Rhodes, menedżer w zespole blockchainowym Microsoftu, powiedział, że ich zespół pracuje nad oprogramowaniem do podpisywania i sprawdzania poprawności kluczy, opierających się na sieciach publicznych, takich jak Bitcoin lub Ethereum już od roku. Ten system będzie miał znacznie większą przepustowość niż podstawowy blockchain.  Podkreślając fakt, że Microsoft był członkiem-założycielem Decentralized Identity FoundationRhodes oznajmił: 
Nasza firma stworzyła systemy dające uprawnienia w kontekście korporacyjnym, na przykład Active Directory. Naszym zdaniem musi on być w stanie rozpoznać także DID. 
Dodał również, że takie właśnie produkty infrastrukturalne i usługi związane z Azure należą do najpopularniejszych ofert Microsoftu. Tymczasem anonimowe źródło twierdzi, że w tym roku Ion przerzuci się z testów na działalność w głównej sieci Bitcoina.    Na ten temat wypowiedział się Christopher Allen z W3C: 
Microsoft zmierza w dobrym kierunku mówiąc, że nie boi się Bitcoina i przyznając, że posiada parę świetnych produktów. 
 
Komentarze