Nowa platforma handlowa dla aktywów cyfrowych

0
40
https://bitcoin-online.pl/aktualnosci-ze-swiata-bitcoin/item/170-policja-wyslana-do-bithumb-pozew-zbiorowy-uzytkownikow

Południowo-koreańska giełda kryptowalutowa Bithumb uruchomiła globalne centrum handlu pozagiełdowego (OTC) dla aktywów cyfrowych.

Korporacja ogłosiła w czwartek, że nowe przedsięwzięcie – Ortus – będzie miało siedzibę w Hong Kongu. W transakcji OTC, dwie strony handlują bezpośrednio ze sobą, w przeciwieństwie do wymiany, w której zamówienia są dobierane między kupujących i sprzedających.

Ortus pozwoli instytucjom na kupno i sprzedaż aktywów cyfrowych poprzez sieć światowych dostawców. W ten sposób wytworzy się cały wachlarz konkurencyjnych cen – stwierdził prezes Bithumb, Rahul Khanna.

Jak napisane jest na stronie, biura projektu Ortus znajdują się w Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Japonii, Australii i Argentynie.

Na początek klienci będą musieli przejść przez restrykcyjne procesy wdrażania, włączając w to dokumentację Know-Your-Customer (KYC) oraz przeciwdziałającą praniu brudnych pieniędzy (Anti-Money Laundering – AML).

Ortus oferuje takie usługi, jak ubezpieczenie transferów z banków amerykańskich. Firma nie kreśliła dokładnie, które z aktywów cyfrowych będą w ofercie projektu.

Projekt Ortus nie jest jedyną nową platformą OTC

Ostatnie kilka mięsięcy obrodziło w nowe platformy OTC. Firmy korzystają ze zwiększonego zainteresowania instytucji tego rodzaju handlem.

W zeszłym miesiącu Bittrex, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, wypuścił na rynek giełdę OTC wspierającą ponad 200 kryptowalut. Poloniex zaś otworzył swoją platformę OTC dla klientów instytucjonalnych z minimalnym zamówieniem na 250 000$ w grudniu 2018 roku.

W styczniu inna giełda – Coinbase – także uruchomiła usługi OTC dla swoich stałych klientów, czyli dla instytucji finansowych, chcących nawiązać stosunki handlowe z firmami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię