Novogratz: Bitcoin nie zrewolucjonizuje świata

0
47
Novogratz: Bitcoin nie zrewolucjonizuje świata
fot. Bloomberg

Znany zwolennik Bitcoina, Mike Novogratz, niedawno przewidywał ponowne osiągnięcie wartości 20 tysięcy dolarów przez BTC. Teraz uważa, że wyczerpał on już swój potencjał jako nośnik wartości.

Przewidywania z ubiegłego roku

Novogratz to były bankier inwestycyjny Goldman Sachs, pracował wcześniej także w Fortress Investment Group. Obecnie jest szefem firmy inwestycyjnej związanej z kryptowalutami, Galaxy Investment Partners. W 2017 roku stwierdził, że 20% jego majątku to zasoby w BTC i ETH. Utrzymuje, że w tamtym okresie zarobił na kryptowalutach blisko 250 milionów dolarów.

Przewidywania Novogratza z końcówki 2018 roku były dość optymistyczne dla Bitcoina. Jego zdaniem miał on powrócić do wartości 20 tysięcy dolarów, co do dziś jest rekordem ustanowionym w grudniu 2017 roku. Miało to następować stopniowo, jednak już dziś wiadomo, że przewidywania częściowo się nie sprawdziły, ponieważ nie osiągnięto wartości 10 tysięcy dolarów w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Jaka przyszłość BTC?

Co prawda, Bitcoin pojawił się na rynku kryptowalut jako pierwszy i jest najbardziej reprezentatywny w tej branży. Niemniej jednak, zdaniem Novogratza, BTC zdecydowanie wyczerpał już swój potencjał. Inwestor dokonał analogii do złota – oba te dobra funkcjonują jako nośnik wartości dla inwestorów, jednak bardziej powinniśmy je odbierać jako konstrukcje kreowane przez społeczeństwo. Podobnie jak kiedyś wartość złota, tak i teraz Bitcoina jest determinowana przez oczekiwania społeczeństwa.

Novogratz jest przekonany, że Bitcoin nie zrewolucjonizuje już świata. Sam go mocno popiera i konsekwentnie w niego inwestuje, ale uważa m.in. Web 3.0 za technologię, która ma szansę znacząco zmienić świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię