Niemcy: powstanie Europejski Instytut Blockchain

0
58
Niemcy: powstanie Europejski Instytut Blockchain

13 maja rząd niemieckiego kraju związkowego - Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) - ogłosił plany utworzenia Eurpejskiego Instytutu Blockchain. Celem projektu jest badanie technologii łańcucha bloków

Niemcy przekonują do Blockchain

Jak podaje Presse Portal - według ministra gospodarki NRW - Andreasa Pinkwarta, nowy instytut ma powstać w tym roku w Dortmundzie. Będzie się mieścił w Instytucie Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera. Krytycy blockchain wyrażają zaniepokojenie dużą ilością energii zużywanej przez kopalnie bitcoina. Pinkwart poruszył temat tych obaw i zwrócił uwagę na zalety technologii blockchain, mówiąc:

“Ta technologia może być bezpieczna, zdecentralizowana, przystępna cenowo, a przy prawidłowym użytkowaniu, nie jest zbyt energochłonna”

Europa podąża za Stanami

Zdaniem Pinkwarta, należy wzorować się na Stanach Zjednoczonych w postępach nad badaniem technologii Blockchain. Europa powinna “nadrobić zaległości” a NWR ma szansę stać się pionierem, dzięki utworzeniu nowego instytutu. 

Jak podaje Tokeneo - dyrektor ds. Regulacji Prawnych Ripple - Ryan Zagone - podczas Consensus 2019 stwierdził że Stany Zjednoczone powinny przewodzić we wdrażaniu infrastruktury blockchain oraz kryptograficznej:

„W Waszyngtonie wokół 5G toczą się szeroko zakrojone dyskusje zdominowane przez firmy zagraniczne. USA są zależne od zagranicznej technologii i zagranicznej wiedzy specjalistycznej. W przypadku blockchain i crypto, myślę, że panuje uznanie, że będą one częścią naszej przyszłej infrastruktury… To ważne zarówno dla bezpieczeństwa narodowego, jak i z perspektywy ekonomicznej, że USA są w tym liderem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię