Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
zł40,598.55
2.02%
XRP (XRP)
zł1.12
7.26%
Ethereum (ETH)
zł764.37
5.77%
Bitcoin Cash (BCH)
zł1,237.65
3.61%
Litecoin (LTC)
zł299.07
5.39%
EOS (EOS)
zł14.45
4.08%

Neo News


Neo to jedna z najbardziej kontrowersyjnych e-walut w społeczności kryptowalutowej. Dlaczego? Niektórzy prześmiewczo tego coina nazywają „chińską podróbką Ethereum”. Czy faktycznie tak jest? Mimo krytycznych głosów kryptowaluta Neo wciąż zajmuje dobre miejsce w rankingach popularności. Dobra kapitalizacja rynkowa i stabilna infrasruktura sprawiają, że coraz więcej traderów inwestuje swoje pieniądze w Neo. Jeśli szukasz najnowych, sprawdzonych i rzetelnych informacji o kryptowalucie Neo – dobrze trafieś. W zakładce „Neo news” w internetowym portalu o kryptowalutach Tokeneo Blog przeczytasz najlepsze wiadomości o coinie Neo. Z nami jesteś zawsze na bieżąco!

Kryptowaluta Neo została założona w 2014 roku i od tego czasu nie schodzi z pierwszych stron branżonych magazynów. Walutę do życia powołali Erik Zhang i Da Hongfei, a ich celem (jak wskazuje sama nazwa kryptowaluty) było stworzenie kryptowaluty o zupełnie nowej jakości. Na infrastrukturze Neo działa dodatkowy kryptowalutowy token GAS (nazywany też ANC-Antcoins).

Neo to organizacja non-profit, która tworzy oparty na społeczności protokół Blockchain. W ICO (Initial Coin Offering) udało im się zebrać ponad 4,5 miliona dolarów. Wśród chińskich inwestorów powszechne jest przekonanie, że Neo to największy konkurent dla kryptowaluty Vitalika Buterina – Ethereum. Duże zainteresowanie kryptowalutowej społeczności sprawiło, że twórcy Neo zdecydowali się na stworzenie infrastruktury DNA (Decentralized Network Architecture). Pozwala ona na tworzenie publicznych i prywatnych sieci Blockchain.

Onchain to prywatna spółka Blockchain, która współpracuje z dużymi przedsiębiorstwami i chińskim rządem. Natomiast zespół Neo publiczna platforma, w granicach której znajdują się różne grupy interesantów. Zdaniem komentatorów firma ta jest kluczowa dla rozwoju Neo – współpraca między projektami pozwoli osiągnąć bezprecedensowy zasięg.

Tokeny Neo reprezentują wartość blockchaina Neo. Można go wykorzystać do zarządzania, tworzenia bloków i organizowania całej sieci. Gdy użytkownicy posiadają Neo w swoim portfelu, otrzymują także tokeny GAS. Dają one kupującym prawo do korzystania z blockchainia Neo. Podobnie jak Ether w sieci Ethereum, GAS jest paliwem napędzającym transakcje w systemie Neo.

Maksymalna możliwa podaż zarówno kryptowaluty Neo, jak i tokenów GAS wynosi 100 milionów żetonów. Jeden GAS generowany jest z prędkością ośmiu GAS’ów na blok. Po pobraniu GAS można go skonwertować w Neo lub wymienić na inne tokeny, takie jak Bitcoin czy Litecoin.

Ważnym aspektem Neo jest korzystanie z tak zwanych „smart contracts” (inteligentne kontrakty). Jest co cyfrowy odpowiednik depozytu pieniężnego.

NEO stara się stworzyć zdecentralizowany rynek aplikacji i zastosowań dla sztucznej inteligencji.

NEO stara się stworzyć zdecentralizowany rynek aplikacji i zastosowań dla sztucznej inteligencji

Aby nieco ułatwić życie, przygotowaliśmy w tym artykule dokładniejszy opis projektu z potencjałem DBC. Pamiętaj, aby zawsze wykonywać własne dodatkowe weryfikacje przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Projekt...

Ronaldinho Soccer Coin: Jak kryptowaluty podbijają piłkę nożną

Po tym jak gracz Bayernu, Jamesie Rodriguezie i dwóch hiszpańskich byłych reprezentantów Hiszpanii, Andres Iniesta i Carles Puyol teraz również Ronaldinho dołączył do „kryptoekipy“....
1,340FaniLubię
322ObserwującyObserwuj
7,439SubskrybującySubskrybuj
Tokeneo Group