„Stracony Bitcoin to darowizna dla wszystkich” – czyli Nakamoto i jego najlepsze cytaty!

0
2052
krypowaluty, Bitcoin, Satoshi Nakamoto, „Stracony Bitcoin, to darowizna dla wszystkich” – czyli Nakamoto i jego najlepsze cytaty!
Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych cytatów twórcy Bitcoina. Trzeba przyznać - ma gość fantazje i poczucie humoru!

Chociaż prawdziwa tożsamość tajemniczego twórcy Bitcoina – Satoshi’ego Nakamoto nie jest znana (i jest duża szansa, że pozostanie ona tajemnicą na zawsze!) jego słowa są nieustannie śledzone przez wiernych entuzjastów najpopularniejszej kryptowaluty. Sympatycy świata wirtualnych tokenów przestrzegają jego „przykazań” niczym religii, broniąc jednocześnie swojego „guru” przed niepochlebnymi komentarzami.

Niedawno na łamach publikacji wydanej przez: „The Satoshi Nakamoto Institut” ukazała się cała seria cytatów autorstwa pomysłodawcy Bitcoina. Trzeba przyznać, ma on fantazje!

Na temat RZĄDU:

„Rządy Państw skutecznie odcinają głowy centralnie sterowanych sieci, takich jak Napster, ale „czyste” sieci P2P (peer to peer) np. Gnutella czy Tor, trzymają się bardzo dobrze i śmieją się z rządu!”

 

Na temat BANKÓW:

„Banki muszą wzbudzać nasze zaufanie, skoro chcemy tam trzymać swoje środki pieniężne. Dlatego musimy zaufać im w naszej prywatności. Zaufać na tyle, by nie dopuścić do sytuacji, w której złodzieje tożsamości będą drenowali nasze konta i dane w nich zawarte.”

 

Na temat KRYPTOWALUT oraz tego co może im zaszkodzić:

„Wiele osób z miejsca, niemal automatycznie odrzuca waluty cyfrowe, traktując je jako pewną stratę. Wszystko to przez firmy, które działały w latach 90-tych i które zawiodły nasze zaufanie. Myślę... Albo nie – JESTEM PEWIEN, że to centralna kontrola tych systemów, skazała je na niepowodzenie. Dlatego to czas, by w końcu spróbować zdecentralizowanego systemu, opartego na zaufaniu!"

 

Na temat swoich MOTYWÓW DZIAŁANIA:

„Najbardziej atrakcyjny dla libertariańskiego punktu widzenia jest taki przekaz, który potrafimy właściwie wyjaśnić. Dlatego ja, lepiej porozumiewam się KODEM niż słowami.”

„Walczymy, żeby wygrać z systemem główną bitwę w „wyścigu zbrojeń” tak, by zdobyć nowe terytorium wolności za kilka lat!”

 

Na temat ZAUFANIA:

„Handel w Internecie opiera się prawie wyłącznie na instytucjach finansowych, służących jako „zaufane strony trzecie”. System działa dość dobrze dla wielu transakcji, ale nadal cierpi na brak całkowitego zaufania ze strony ludzi”.

 

Na temat WIRTUALNYCH TOKENÓW:

„Będę bardzo zdziwiony, jeżeli za 10 lat licząc od teraz, waluty cyfrowe nie będą stanowiły absolutnej podstawy w codziennych płatnościach.”

„Bitcoin jest dogodny dla osób, które nie mają, bądź nie chcą korzystać z karty kredytowej. Jeżeli nie chcesz, aby twój współmałżonek zobaczył co znajduje się na Twoim rachunku bankowym i miał do niego dostęp – zaufaj kryptowalucie.”

 

Na temat UTRACONYCH BITCOINÓW i TRANSAKCJI INTERNETOWYCH:

„Zagubione coiny powodują, że coiny innych osób są warte więcej. Traktuj więc to jako darowiznę dla wszystkich!”

„Jestem przekonany, że za 20 lat będzie albo bardzo duża obojętność transakcji, albo całkowity brak wolumenu”

 

Na temat: BITCOIN vs AKCJE:

„Bitcoiny nie mają dywidendy, ani potencjalnej przyszłej dywidendy, więc nie są jak akcje! Są one bardziej kolekcjonerskie niż towarowe”.

 

Na temat DESIGNU BITCOINA:

„Ciekawi mnie jak wszyscy „czują” Symbol B, z dwiema liniami na zewnątrz. Da się żyć z tym naszym logo?”

„Projekt musi się powoli rozwijać, aby oprogramowanie zostało wzmocnione. Apelują do WikiLeaks – nie próbujcie używać Bitcoina!”

 

Na temat KOPANIA BTC:

„Sieć Bitcoin może w rzeczywistości zmniejszyć spam, zamieniając „farmy zombie” na generowanie Bitcoinów!”

 

Na temat SAMEGO SIEBIE:

„NIE JESTEM Dorian Nakamoto, wbijcie to sobie do głowy!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię