Musk przez przypadek pomógł Ethereum

0
179
Musk przez przypadek pomógł Ethereum
fot. Getty Images

Elon Musk jest znany ze swojego zamiłowania do kryptowalut. Ostatnio jednym prostym tweetem spowodował, jak się okazało, wzrost formy Ethereum.

Musk i kryptowaluty

Szef Tesli lubi wzbudzać kontrowersje w wielu tematach. Każdy jego wpis jest szeroko komentowany, a także ma swoje efekty na rynkach finansowych. Nie inaczej jest z kryptowalutami, o których Musk wypowiadał się jeszcze na długo przed tym, gdy usłyszała o nich szersza publika.

W październiku 2014 roku mówił o tym, że ludzie będą używać Bitcoina w nielegalnych transakcjach, choć uważał go za wartościowego. Trzy lata później pojawiły się nawet plotki o tym, że może on stać za stworzeniem BTC jako Satoshi Nakamoto. Jednak Musk szybko uciął te spekulacje.

Sprawa Ethereum

29 kwietnia szef SpaceX napisał dwa, wydawałoby się nic nie znaczące, tweety.

Obecnie (stan na 8 maja) ETH zaliczył nieznaczny spadek i jego wartość wynosi poniżej 180 dolarów. Niemniej jednak, w porównaniu z 29 kwietnia za cały okres możemy mówić o wzroście rzędu 17.5%.

Pozostając przy Twitterze, warto dodać, że raptem kilka godzin po tajemniczych wpisach Muska, do dyskusji dołączył Vitalik Buterin, założyciel Ethereum. Odpowiedział on na pytanie szefa Tesli, do czego może służyć ETH. Buterin wypisał aż 13 możliwych zastosowań, wśród których znalazły się m.in.: system nagradzania wartościowych publikacji, czy globalnie dostępny system obsługujący płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię