MIT Technology Review: Blockchain w 2019 r. stanie się powszechny

0
58
Blockchain Payments’ Mass Adoption Is 3-5 Years Away, Says BitPay CEO, blockchain, token, bitcoin, ETH
http://www.dlt.com/blog/2018/04/16/blockchain-agencies-efficient/

MIT Technology Review opublikowało wczoraj artykuł, w którym argumentuje, że rok 2019 będzie rokiem, w którym blockchain stanie się powszechny.

MIT Technology The Review to magazyn niezależny, ale w całości należący do amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Rewolucja nadchodzi?

Zgodnie z tekstem blockchain to technologia, która jest zarazem "rewolucją, która miała zakłócić globalny system finansowy" w 2017 r. Sytuację zmienił rok 2018, który ochłodził gorące głowy fanatyków sieci bloków.

Niemniej jednak, jak wynika z artykyłu, na początku obecnego roku wiele innowacyjnych  projektów nadal działa, a niektóre z nich są bliskie "owocowania", czyli wdrożenia ciekawych produktów na rynku. W tym roku wiele ważnych korporacji chce uruchomić duże projekty oparte na technologii blockchain. Rok 2019 będzie więc "rokiem, w którym technologia blockchain w końcu staje się normalna".

Jako przykład nieuchronnego przekształcenia sektora z rewolucyjnego w "normalny", magazyn przytacza inwestycje rekinów z Wall Street i takich giełd jak jak Intercontinental Exchange (ICE) czy giganta inwestycyjnego Fidelity.

Moda i po modzie?

Mimo że hype wokół blockchaina podobno zanika, następuje udoskonalanie technologii smart-kontraktów, które są oparte na sieci bloków.

Normalizacja technologii i całego sektora pociągnie za sobą znaczące przekształcenie ideologii, która dała impuls kryptowalutom, ale też w pewnym sensie zablokowała ich rozwój. Autor artykułu zauważa, że samo pojawienie się pomysłu narodowych kryptowalut zmienia myślenie o bitcoinie i jego pochodnych.

Sami rządzący powoli otwierają się na cyfrowe waluty i ich technologię. Najlepszym przykładem jest Christine Lagarde z MFW, która zaapelowała do państwa, by tworzyły swoje stablecoiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię