Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wykorzysta blockchaina

0
107
blockchain

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) planuje wykorzystać swoje badania i eksperymenty z blockchainem jako "kotwicę" dla swojej przyszłej polityki dotyczącej nowej technologii.

Debatując na panelu z dyrektorem generalnym Ripple, Bradem Garlinghouse, podczas Singapore Fintech Festival 2018, Zastępca Radcy Generalnego MFW, Ross Leckow, podkreślił trzy obszary, w których organizacja jest "aktywna" pod względem blockchaina i kryptowalut.

"MFW poświęca wiele uwagi fintechowi, a w szczególności blockchainowi" - powiedział publicznie.

Blockchain to nie wszystko

"Uważamy jednak, że trudno mówić o blockchainie, nie biorąc pod uwagę innych nowych technologii, które są częścią debaty na temat fintech" - podkreślił Leckow.

O jakie technologie mu chodzi? Konkretnie miał na myśli sztuczną inteligencję (AI), tzw. technologię rozproszonej księgowości (DLT), krypto-aktywa.

Podkreślił też, że w ramach MFW nadal toczone są badania dotyczące kryptowalut i blockchaina. Instytucja co jakiś czas publikuje różne dokumenty na ten temat

Dodał też, że banki i rządy państw wykazują znaczne zainteresowanie poradnictwem w zakresie zarządzania i regulowania powstającego dopiero sektora.

"Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na porady w tej dziedzinie, podczas naszego dorocznego spotkania na Bali w zeszłym miesiącu, wspólnie z Bankiem Światowym zainicjowaliśmy inicjatywę nazwaną Bali Fintech Agenda, która naszym zdaniem jest pierwszym obszernym skryptem dotykającym problemów, które kraje muszą przemyśleć. podczas projektowania polityki wokół zagadnień fintech  - powiedział Leckow i spuentował - To będzie kotwica dla naszej dalszej pracy."

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię