Microsoft wprowadzi narzędzia blockchain do Power Platform

1 min czytania
Microsoft wprowadzi narzędzia blockchain do Power Platform

Microsoft zamierza wprowadzić narzędzia oparte na blockchainie dla użytkowników aplikacji PowerApps oraz Microsoft Flow.

Wprowadzenie nowości

Ogłoszenie wielu nowych pomysłów światowego giganta technologicznego miało miejsce 10 czerwca podczas Microsoft Business Applications Summit w Atlancie. Firma zapowiedziała wiele nowości w Power Platform, m.in. wprowadzenie sztucznej inteligencji oraz blockchaina do PowerApps i Microsoft Flow. Aplikacje dzięki blockchainowi łączą wszystkie etapy procesu biznesowego dzięki jego danym. W przypadku PowerApps chodzi o przechwytywanie informacji z czujników telefonu (np. zdjęcia lub lokalizacja dzięki GPS) i wysłanie do inteligentnego kontraktu w łańcuchu. Natomiast, jeśli chodzi o Microsoft Flow, blockchain dobrze integruje się w ramach modelu oprogramowania jako usługi (SaaS). Oprócz tego, współgra on ze starszymi systemami firmowymi, usługami sieciowymi oraz komunikacyjnymi.

Wdrażanie blockchaina trwa

Gigant z Redmond nie po raz pierwszy kieruje swoje zainteresowanie w stronę blockchaina. W maju ogłoszono nową usługę Azure Blockchain. Wraz z nią powstała Azure Blockchain Development Kit dla blockchaina Ethereum. Następnie, wprowadzono pomysł zdecentralizowanej tożsamości. Ma ona umożliwić wielu stronom współdzielenie dostępu do tych samych danych z niezwykle wysokim poziomem poufności i bezpieczeństwa. Pojęcie tożsamości cyfrowej zostało szeroko omówione jako klucz do rozwiązania problemów ludzi, którzy zmagają się z brakiem dostępu do dokumentów. Problem stał się widoczny szczególnie po pojawieniu się w debacie publicznej kwestii uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Komentarze