Maduro: cena Petro wzrośnie o 150%

0
282
tokeneo, kryptowaluty, Maduro cena Petro wzrośnie o 150 procent
Nicolas Maduro, prezydent Wenzeueli, ogłosił, że wartość krajowego tokena Petro wzrośnie z 3 600 do 9 000 boliwarów. Jednak czy mówimy jeszcze o kryptowalucie?
Optymista Maduro

Zeszły tydzień obfitował w wiele niecodziennych wydarzeń związanych z kryptowalutą Petro. Najpierw Maduro zapowiedział podczas wystąpienia w państwowej telewizji 29 listopada, że cena Petro wzrośnie o 150%. Dzień później, 30 listopada, prezydent Wenezueli opublikował w sieci post, w którym ogłasza wzrost ceny kryptowaluty z 3 600 do 9 000 boliwarów.

Sprawę komentował Leonardo Buniak, wenezuelski ekonomista:

Panie Prezydencie, właśnie zdewaluowałeś naszą walutę narodową – brawo! Kiedy Maduro deklaruje, że wartość Petro wyniesie 9 000 boliwarów, tak naprawdę nie mamy teraz do czynienia z kryptowalutą. Ja Petro postrzegam raczej jako debet. Tutaj prawo podaży i popytu w ogóle nie działa
Petro nie pomoże

Zdaniem Buniaka decyzja prezydenta Maduro to bardzo zła wiadomość dla Wenezuelczyków. Rząd nie jest w stanie zagwarantować wzrostu płac, co doprowadzić może do kolejnej podwyżki cen i ponownie – do hiperinflacji. Wenezuela pogrążona jest w kryzysie spowodowanym zmniejszeniem dochodów z produkcji ropy. Sztuczne pompowanie ceny Petro raczej tych problemów nie rozwiąże.

Jeszcze kryptowaluta czy już scam?

Sprawę komplikuje fakt, że wciąż nie ma portfeli obsługujących Petro. Kupujący do tej pory otrzymywali certyfikaty posiadania krypto zamiast odpowiedniej ilości krypto. Dodatkowo zarówno kod źródłowy Petro, jak i dane transakcji nie są publicznie dostępne. Tak naprawdę nie możemy potwierdzić istnienia i funkcjonalności tej kryptowaluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wprowadzić swój komentarz!
Proszę wprowadzić swoje imię